przewodnik

Praca jako przewodnik turystyczny jest przede wszystkim bardzo wymagająca. Jako przewodnik turystyczny należy organizować swój czas oraz czas swoich podopiecznych w jak najlepszy sposób. Tak się składa, że taka umiejętność będzie kluczowa w tym zawodzie. Poza oczywiście orientacją w terenie, znajomością historii i ciekawostek danych miejsc oraz sporą wiedzą. Czy to wszystko przekłada się jednak na godzinę zarobki przewodnika? Oczywiście zależy to od kilku podstawowych czynników. Od czego zależy wysokość zarobków przewodnika turystycznego oraz ile wynosi mediana tej sumy? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/zarobki-przewodnika-turystycznego-ile-zarabia-przewodnik-turystyczny/

Od czego zależy wysokość zarobków przewodnika turystycznego?

Zarobki osób na takim stanowisku nigdy nie będą takie same. Nawet, Biegnij Są to osoby zatrudnione u tego samego pracodawcy. Zarobki uzależnione są przede wszystkim od miejsca, w którym jesteśmy zatrudnieni oraz naszej osobistej renomy. Najbardziej znany oraz prestiżowe miejsca wycieczkowe czasami proszą się aż o jednego konkretnego przewodnika. Zatem Jeżeli jesteś lepszy, posiadasz lepszy kontakt z turystami oraz masz za sobą sukcesy, twoja pensja będzie zdecydowanie wyższa. Ważne jest również to, czy obiekt, po którym oprowadzasz turystów jest znanym obiektem, mniej rozpoznawalnym czy zupełnie nieznanym w środowisku wycieczek. Więcej zarobimy też jeżeli oprowadza my turystów oraz przemawia my do nich w języku obcym. Różne zarobki będą czekały nas również w terenie czy jako pilot wycieczek. Taka trasa trwa czasami dniami czy tygodniami. Odpowiednio zwiększa to zarobek za pierwszy turnus. Nasze zarobki mogą różnić się również w zależności od rodzaju zatrudnienia. Inne kwoty jesteśmy w stanie zarobić w różnych regionach kraju.

Ile wynosi mediana zarobków przewodnika turystycznego?

Według badań branżowych w naszym kraju jako przewodnik turystyczny przeciętni jesteśmy w stanie zarobić 2000 zł netto. Jest to mediana wyliczona z tego, że połowa wszystkich tego typu pracowników zarabia kwoty mieszczące się w przedziale 1900 zł – 3015 zł. Pozostali przedstawiciele tego zawodu dzielą stanowią drugą połowę, która dzieli się na dwie ćwiartki. Jedni z nich, czyli 25% zarabia niestety poniżej 1900 zł, ale druga ćwiartka należy do szczęśliwców, którzy zarabiają kwoty powyżej 3015 zł. Kwoty te są jednak w dużym stopniu uśrednione. Uwzględnione są również różne formy zatrudnienia i doświadczenia zawodowego. Zdarza się tak, że w tym zawodzie możemy pracować na mieszanym rodzaju zatrudnienia, mieszając kilka źródeł zatrudnienia na raz.

Zobacz też: http://www.autotesty.net.pl/instruktor-nauki-jazdy-jak-wyglada-praca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here