Kot w podróży – te 5 produktów warto zabrać ze sobą

0
851

Podróżowanie z kotem wcale nie musi być trudne! Wystarczy jedynie dobrze przygotować się do wyjazdu i zaopatrzyć się w najpotrzebniejszy sprzęt, który ułatwi kotu i właścicielowi dotarcie do celu w komfortowych warunkach. Zastanawiasz się, co zabrać ze sobą na pierwszą wycieczkę z kotem? Poznaj 5 bardzo praktycznych produktów dla kotów-podróżników i ich właścicieli.

Torba podróżna

Przygotowania do podróży warto zacząć właśnie od zakupu odpowiedniej torby do transportu kota. Podczas poszukiwań idealnego modelu należy wziąć pod uwagę potrzeby zwierzaka i specyfikę wyjazdu. Jednemu kotu bardziej spodoba się transporter, z którego może podziwiać świat. Inny pupil będzie natomiast czuć się bardziej komfortowo w zabudowanej torbie. Z kolei właściciel powinien zastanowić się, czy być może nie przyda mu się praktyczny plecak bądź wodoodporna torba. Na pierwszym miejscu zawsze powinno znajdować się bezpieczeństwo kota.

Szelki i smycz

Te dwa produkty mogą przydać się nie tylko w podróży, dlatego na pewno są dobrą inwestycją. Szelki dla kota podpięte do smyczy pozwolą wyprowadzić kota na spacer przed domem bez obawy, że zwierzak np. spłoszy się i ucieknie bądź zacznie ścigać ptaki. W czasie podróży taki sprzęt umożliwi natomiast wypuszczenie pupila z transportera chociaż na chwilę np. na lotnisku bądź w samochodzie. Ponadto szelki są bezpieczniejszym i bardziej komfortowym rozwiązaniem niż zwykła obróżka.

Kuweta ze żwirkiem

Kot przyzwyczajony do kuwety może mieć problem z załatwieniem swoich potrzeb w plenerze. Jeśli na dodatek zwierzak będzie przebywać jedynie w pomieszczeniach zamkniętych, to po prostu będzie potrzebować kuwety. Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście zabranie jego ulubionego pojemnika z domu. Jeśli jednak nie jest to możliwe np. ze względu na rozmiar kontenera, to warto pomyśleć o zakupie specjalnej kuwety podróżnej. Należy także pamiętać o zabraniu ze sobą żwirku, do którego przyzwyczajony jest kot, co może mu znacząco ułatwić adaptację do nowych warunków.

Miski dla kota

Jeśli w bagażu zostanie nieco miejsca, to zdecydowanie warto zabrać ze sobą własne miski na wodę i jedzenie. W ten sposób nie trzeba będzie szukać zastępczych pojemników np. w hotelu, wynajętym mieszkaniu bądź u znajomych w domu. Ponadto możliwe będzie nakarmienie bądź napojenie kota na dowolnym etapie podróży. Ze względów praktycznych można wybrać mniejsze miski niż te, z których kot korzysta na co dzień, zwłaszcza jeśli podróż będzie trwać np. zaledwie kilka dni.

Karma

Podczas pakowania należy pamiętać też o włożeniu do bagażu karmy dla kota. Zestresowany podróżą pupil może niekoniecznie dobrze zareagować na eksperymenty z innym jedzeniem, które kupiłoby się dla niego po drodze bądź już na miejscu. Z pewnością łatwiej będzie mu się też przekonać do zjedzenia karmy, jeśli będzie dla niego czymś znajomym. Ponadto dla złagodzenia stresu kota  i odwrócenia uwagi zwierzaka od podróży warto zabrać ze sobą specjalne przysmaki z oferty sklepu online Aquelzoo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here