5 pomysłów jak miło spędzić czas we dwoje

W czasie pandemii koronawirusa Ministerstwo Zdrowia zalecało, a wręcz nakazywało, aby jak najwięcej czasu spędzać w domu i wychodzić tylko w przypadku ważnych powodów. Często można było usłyszeć nieco żartem i całkiem serio, że przez to wspólne spędzanie wolnego czasu wiele związków czy małżeństw się rozpadnie. Ale naszym zdaniem wspólny czas cementuje związek, przy czym nie wystarczy tylko siedzieć i nic nie robić, lecz miło spędzać go. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam 5 pomysłów, jak to zrobić.

Pomysł numer 1: wycieczka rowerowa

Ograniczenia dotyczące wychodzenia z domu są powoli znoszone, dlatego też zachęcamy Was do wyjścia na powietrze, aby zwyczajnie odpocząć i się zrelaksować, ale nic tak nie relaksuje jak aktywność fizyczna, gdyż wtedy robimy coś nie tylko dla ciała, lecz także dla ducha. Naszym zdaniem ciekawym pomysłem na wspólne spędzanie wolnego czasu jest wycieczka rowerowa we dwoje. Jednak jak pamiętacie jest nakaz noszenia maseczek, dlatego warto wybrać się na wycieczkę rowerową do lasu. W wielu miejscowościach są całkiem fajne ścieżki rowerowe. Oczywiście przyda się także dobry rower górski. My jeszcze przypominamy o kaskach i ochraniaczach, wszak bezpieczeństwo jest najważniejsze, a jako, że temperatura za oknem jest coraz wyższa to nie zapomnijcie o nawadnianiu się, dlatego też bidon z wodą czy napojem izotonicznym jest niezbędny.

Pomysł numer 2: wspólne gotowanie

Lubimy jeść, ale często gotowanie nie sprawia już takiej przyjemności, szczególnie wtedy, gdy za gotowanie odpowiada jedna osoba. Ale można to zmienić i spędzać miło czas przygotowując wspólnie posiłki i poznając nowe kuchnie. Warto choćby poeksperymentować z kuchnią japońską i nie oznacza to wcale, że musicie przygotować sushi. Dobrym wyborem jest ugotowanie makaronu ryżowego z krewetkami w tempurze. Jeżeli nie preferujecie owoców morza bądź uwielbiacie kuchnię wegetariańską to polecamy Wam warzywa na parze z sosem sojowym i makaronem udon. Smakuje obłędnie. Gwarantujemy, że takie gotowanie sprawi Wam wiele frajdy, a radość będzie nawet większa niż podczas jedzenie kolacji z dodatkiem lampki czerwonego wina.

Pomysł numer 3: sen o Warszawie

Ciekawym wyborem jest wycieczka do Warszawy, gdzie możecie nie tylko spędzić miło czas, chodząc po mieście, ale także kosztując jedzenia niemal z całego świata. Oczywiście warto jeszcze odwiedzić muzea choćby Narodowe, bądź też „Życia w PRL”. Koniecznie wybierzcie się na spacer, aby zobaczyć pomnik „Aleja miłości”. Nie musicie wcale wydawać sporo pieniędzy, szczególnie jeżeli wybierzecie się na jeden dzień, gdyż rzeczywiście noclegi w hotelu są bardzo kosztowne, ale jeżeli Was stać, to dlaczego nie?

Pomysł numer 4: wspólne oglądanie seriali

Wielu z nas narzekało przed koronawirusem, że nie ma nawet czasu na oglądanie tv, a potem gdy czasu pojawiło się więcej to z kolei nam nie pasuje, że jest go za dużo. Ale i to można wykorzystać, choćby oglądając seriale na Netflixie. Warto tutaj kierować się zasadą, że nieważne co robicie, a ważne że robicie to razem. Oczywiście jeżeli wybierzecie oglądanie tv, to pamiętajcie, aby wybrać taki serial, który spodoba się Wam obojgu. Warto jeszcze zadbać o przyjemną atmosferę, a więc zapalić świece, zrobić popcorn, nie zaszkodzi także lampka wina. Koniecznie przytulcie się do siebie i bawcie dobrze, nawet oglądając telewizję.

Sposób numer 5: para na sportowo

I tak dotarliśmy do ostatniej propozycji. My polecamy Wam wspólne spędzanie czasu na ćwiczeniach, które swoją drogą mogą być bardzo relaksujące. Możecie także pójść pobiegać czy pojeździć na rolkach. Tutaj mamy radę dla wszystkich kobiet, pamiętajcie, że faceci nie lubią przegrywać i jeżeli kolejny raz wyprzedzicie ich choćby na rolkach to Wasz miły wieczór może zakończyć się „fochem”, dlatego w sumie lepiej nie robić żadnych zawodów i po prostu zrelaksować się, jadąc na rolkach i trzymając się za ręce.

Jest wiele sposobów na spędzanie miło czasu wspólnie. Jest jeszcze jeden, o którym chyba nie musimy Wam przypominać, a jest on naprawdę przyjemny, szczególnie jeżeli przeżywacie go wspólnie. A swoją drogą ten sposób bardzo zbliża, szczególnie jeżeli jest wyrazem miłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here