egipt
fot. pexels.com

Egipt słynie z cudownego ciepłego powietrza, Wielkiej Rafy Koralowej, Piramid oraz wielu rozmaitych dziedzictw kultury. Dziś podpowiemy ci, co warto zobaczyć będąc w Egipcie!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-w-egipcie/

Kair, czyli stolica Egiptu

Kair należy zwiedzić nie tylko z tego względu, że jest to stolica Egiptu. Otóż mówi się, że miasto to jest największym afrykańskim miastem (liczy około 20 mln mieszkańców, a liczba ta stale się rozrasta). Kair traktuje się jako centrum kulturalne świata arabskiego, politycznego i turystycznego o światowym znaczeniu. By zwiedzić cały Kair potrzeba by było około tygodnia, a to na co szczególnie należy zwrócić uwagę to Cytadela Saladyna, Meczet Alabastrowy, Muzeum Egipskie, Wieża Kairska, Kościół „Zawieszony” w Starym Kairze, Park Al-Azhar, Bazar Khan El Khalili.

Piramidy w Gizie

Nie bez powodu mówi się, że Egipt to kraj piramid. Te grobowce faraonów należą do jednego z siedmiu cudów świata starożytnego i właśnie z tego względu należy je zobaczyć. Ta architektura zdecydowania zachwyca. Piramidy znajdują się zarówno w okolicach Kairu, jak i w al-Kola. Jedną z najpopularniejszych piramid jest Wielka Piramida Cheopsa, która została zbudowana z ponad 2 milionów bloków kamiennych. Tę piramidę można zwiedzać. Obok tej, znajduje się Piramida Chefrena i Mykerinosa. Z kolei 300 m od Piramidy Chefrena można zwiedzić Wielki Sfinks, również charakterystyczny zabytek tego miejsca.

Morze Śródziemne

W zasadzie to egipska część wybrzeża Morza Śródziemnego, która cechuje się niezwykle piaszczystymi plażami. Wydmy i piasek wybrzeża ulokowane są od Delty Nilu do granicy z Libią, czyli aż około 500km, co zdecydowanie robi wrażenie. Wśród najistotniejszych kurortów wybrzeża wymienić można Agiba, Marsa Matruh i Al-Agami.

Aleksandria

To miasto jest jednym z największych miast Egiptu, a w zasadzie znajduje się na drugim miejscu. To, co szczególnie warto zobaczyć w Aleksandrii to kolejno Fort Kaitbeja, Muzeum Narodowe, Pałac Montazah, Teatr Rzymski i oczywiście Bibliotekę Aleksandryjską. To miasto pod względem architektonicznym nawiązuje do Starożytności i ma niesamowity klimat.

Przeczytaj też: http://www.blognazdrowie.pl/pieprz-cayenne-wcale-nie-taka-zwykla-przyprawa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here