portfel podróżny

Wyjeżdżając na upragniony urlop, nieważne czy to z biurem podróży do popularnego wakacyjnego kurortu, czy na własną rękę do jednej z europejskich stolic, zawsze musimy mieć świadomość, że to właśnie turyści są grupą najbardziej narażoną na potencjalne ataki kieszonkowców. W wielu popularnych miastach krążą wręcz legendy o wymyślnych sposobach, jakie stosują kieszonkowcy w celu dobrania się do naszych dóbr. Dlaczego kieszonkowcy najchętniej dokonują swych niecnych czynów na turystach? Z prostego powodu – podróżny, przyjeżdżając ma zapewne przy sobie dużą ilość gotówki. Istnieją jednak sposoby na to, by nie martwić się już więcej o kradzież pieniędzy i móc skupić się na walorach turystycznych miejsca, w jakim się znajdujemy. Poniżej przedstawione są najbardziej przydatne akcesoria podróżne, które zabezpieczą nasze mienie.

Solidna kłódka

Solidna kłódka to podstawa, jeśli chodzi o ochronę naszego dużego bagażu jak torby czy walizki. Dzięki zamontowanej kłódce kieszonkowiec lub inny złodziej nie zdoła szybko otworzyć naszej walizki w celu obrobienia jej z kosztowności. Prawdopodobnie na sam widok kłódki kieszonkowiec w ogóle zrezygnuje z jakichkolwiek prób kradzieży. To właśnie duża zaleta akcesoriów zabezpieczających nas przed kradzieżą – nie tylko chronią nas przed faktyczną próbą, ale również zniechęcają innych do próby włamania. W zależności od naszych potrzeb, ale i zasobności portfela, możemy zainwestować w zwykłą kłódkę na kluczyk, kłódkę z szyfrem lub bardzo skuteczną kłódkę z szyfrem elektronicznym.

Portfel podróżny

Kolejnym, równie istotnym elementem naszego wyposażenia powinien być portfel podróżny. Jest to bardzo płaski przedmiot, w którym z łatwością schowamy wszystkie dokumenty, karty oraz banknoty i zmyślnie schowamy do w miejscu nieoczywistym dla kieszonkowca. Tego typu portfele możemy umieścić pod ubraniem na szyi lub w innym niedostępnym miejscu, co uniemożliwi złodziejom ograbienie nas z dokumentów. Na rynku dostępne są również zaawansowane technologicznie portfele RFID, które uniemożliwia wykonanie ataku zdalnego specjalnym urządzeniem na nasze środki z kart płatniczych. Portfel podróżny to doskonała inwestycja, biorąc pod uwagę niski koszt do ogromnych oszczędności, jakie sobie fundujemy, nie dając się ograbić.

Specjalny pasek z ukrytą kieszonką

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego antykradzieżowego paska, który wyposażony jest w dodatkową ukrytą kieszonkę na banknoty. Jest to wygodny sposób na noszenie większej ilości pieniędzy przy sobie bez ryzyka, że ktoś nas okradnie – w końcu rzadko kiedy kieszonkowcy są chętni na kradzież paska, którym mamy spięte spodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here