waga stoi w miejscu
fot. pexels.com

W procesie odchudzania może się przydarzyć sytuacja, w której nasza waga stanie w miejscu. Wówczas załamujemy się i poddajemy w naszej walce o zgubienie zbędnych kilogramów i w ten sposób znów podnosimy swoją wagę. Jak sobie poradzić z zastojem na diecie? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/sposoby-na-zastoj-spadku-wagi-chudnij-racjonalnie/

Odchudzanie i diety

Restrykcyjne diety, których przestrzegamy oraz wzmożona aktywność fizyczna mogą nas doprowadzić do momentu, w którym nasze organizm zacznie strajkować. Wówczas waga może stanąć w miejscu i nie będziemy osiągać żadnych rezultatów względem zgubienia kilogramów lub przybrania na wadze.

Dzieje się tak zwłaszcza u kobiet, gdyż te tracą na wadze znacznie wolniej niż mężczyźni. Dodatkowo, jeśli jesz mniej, ale wciąż sięgać po jedzenie złej jakości, wówczas twoja waga może stać w miejscu. Ważne jest to by monitorować to, co zjadasz.

Zwłaszcza, jeśli potrafisz zjadać sałatki, ale zdarza ci się w porze deserowej sięgnąć po niezdrowe słodycze, wówczas nie masz się co spodziewać efektów zrzuconych kilogramów i mniejszych obwodów. Ważne jest również spożywanie odpowiedniej ilości białka roślinnego, gdyż jest ono nie tylko sycące, ale również ma korzystny wpływ na twoje zdrowie.

Dodatkowym problemem twojej wagi stojącej w miejscu może być spożywanie samych zdrowych potraw. Bardzo ważne jest to, by zmienić całkowicie swoje nawyki żywieniowe, a nie tylko podmienić potrawy na bardziej zdrowe warianty.

Za mało aktywności

Jeśli twoja waga stoi w miejscu może się okazać, że twój trening nie jest dostatecznie intensywny. Jeśli nie przykładasz się lub wykonujesz zbyt łatwe ćwiczenia, to nie dziw się, że kilogramy pozostają razem z tobą.

Jeśli chcesz gubić kilogramy, wówczas zdecyduj się na inną formę treningi, np.: cardio, crossfit czy inne treningi, które maksymalizują wysiłek fizyczny.

Dodatkowo nie myśl, że rozbudowujesz mięśnie i dlatego właśnie twoja waga stoi, z pewnością byś z zauważyła to, że wyglądasz lepiej, jeśli jednak tak nie jest, to spróbuj poprawić dietę oraz zwiększyć aktywność fizyczną.

Przeczytaj też: http://www.pocztaeuropa.pl/jak-sobie-skutecznie-poradzic-z-katarem/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here