Wycieczka do Włoch

Z każdym rokiem coraz więcej Polaków odkrywa w sobie ciekawość świata i zaczyna podróżować. Oprócz zajęć dnia codziennego pragniemy odwiedzać słynne miejsca na świecie, poznawać nowych ludzi i ich kulturę. Oraz zwiedzać, to co pozostawiła historia. W tym celu wielu Polaków odwiedza najsłynniejsze miejsca na świecie. Bardzo często związane są one z religią. Ponieważ zdecydowana większość ludzi w Polsce jest wyznania chrześcijańskiego. I dlatego najczęściej odwiedzanym miejscem jest Jerozolima i Włochy. Do Ziemi Świętej pielgrzymujemy w celu odwiedzenia najsłynniejszych miejsc związanych z narodzinami, z życiem i śmiercią Jezusa Chrystusa. Pielgrzymi odwiedzają więc Betlejem, gdzie narodził się Pan Jezus. Nazaret, gdzie żyła Święta Rodzina. A przede wszystkim Jerozolimę, gdzie miała miejsce Męka Pańska i Zmartwychwstanie.
Równie często powodem wycieczek Polaków jest chęć znalezienia się w Watykanie. Pomodlenia się przed grobem naszego Papieża świętego Jana Pawła II. Przy odrobinie szczęścia spotkanie obecnego Papieża. Jak i zwiedzenia całego Rzymu. Oraz odwiedzenie innych fascynujących miejsc w państwie włoskim pełnym pamiątek z przeszłości.
Na wstępie warto poznać kilka szczegółów dotyczących tego jednego z najsłynniejszych państw na świecie. Włochy są państwem położonym w Europie Południowej na Półwyspie Apenińskim. Najczęściej nazywane w świecie jako Italia. Kraj cechuje się wyżynnym i górzystym krajobrazem, który zajmuje 77 % powierzchni kraju. Charakteryzują się też klimatem podzwrotnikowym, oraz śródziemnomorską roślinnością. Włochy sąsiadują z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią. Na obszarze Włoch znajdują się dwa duże pasma górskie. Są nimi Alpy i Apeniny. Ludność Włoch posiada jeden z najwyższych poziomów edukacyjnych. Na terenie kraju istnieje kilka historycznych i prestiżowych ośrodków akademickich. I nie tylko w Rzymie, ale także w Bolonii, Padwie, Turynie, Mediolanie i Neapolu.
O każdej porze roku ciekawe są Włochy – wycieczka do tego kraju będzie niezapomnianym wydarzeniem. Możliwość zobaczenia najważniejszych miejsc w tym wiecznym mieście jest marzeniem wielu ludzi na całym świecie. Dla wielu osób zwiedzenie Rzymu jest najważniejszym celem wycieczki. Nie tylko dlatego, że Rzym jest stolicą Włoch. Ale dlatego, że na terenie Rzymu znajduje się Watykan. Na terenie państwa włoskiego istnieją dwie enklawy. Jedna, to San Marino na północy, a druga Watykan znajdujący się na terenie Rzymu. Jest on najmniejszym państwem świata pod względem powierzchni i liczby mieszkańców. Watykan jest siedzibą najwyższych władz Kościoła Katolickiego. Wszystkie organizowane wycieczki do Rzymu koniecznie musza zahaczyć o Watykan, gdyż jest on poza Ziemią Świętą drugim najważniejszym miejscem dla Katolików. W Watykanie urzęduje głowa Kościoła Katolickiego w osobie Papieża. Oraz wielu dostojników kościelnych, jak i osób świeckich mieszkających w Watykanie lub przychodzących tu do pracy. W sumie w Watykanie pracuje około trzech tysięcy osób. Każdego roku przybywa tu do Bazyliki św. Piotra kilkanaście milionów ludzi. Oprócz Bazyliki św. Piotra przybyłe wycieczki do Rzymu mogą zobaczyć np. Bazylikę św. Jana na Lateranie, Bazylikę św. Pawła za Murami i Bazylikę Santa Maria Maggiore.
Warto odwiedzić Włochy – wycieczka jest prosta do załatwienia. Jak i możliwy indywidualny lub rodzinny przyjazd do tego wiecznego miasta. Rzym jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie, wszak wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Każdego dnia przybywają wycieczki do Rzymu, nawet z najbardziej dalekich miejsc na świecie. Ponieważ ludzie pragną zwiedzić to historyczne i przepiękne miasto. Gdzie znajduje się pełno zabytków i wspaniałych budowli. Rzym jest też największym miastem Włoch. Położony jest w środkowej części Półwyspu Apenińskiego wśród licznych wzgórz. Przybywając do Rzymu koniecznie muszą zobaczyć piękne Kościoły i Bazyliki. A także pałace, akwedukty, rzekę Tybr, liczne fontanny, muzea, no i oczywiście koloseum.
Wiele jest do obejrzenia we Włoszech pięknych zabytków i budowli architektonicznych. Gdy wycieczka jest zbyt krótka, to nie jest możliwe zwiedzenie wszystkich ciekawych miejsc w kraju.Tym bardziej, że w niektórych miejscach są kolejki do zwiedzania i trzeba odstać w kolejce nawet godzinę.
Drugim we Włoszech zaraz po Rzymie wartym polecenia miejscem do zwiedzania jest Florencja. Jest tu pełno zabytków, które warto zobaczyć. A w Wenecji, która jest następnym polecanym miejscem we Włoszech popływać gondolą i poznać zakamarki miasta. Wenecja jest miastem położonym na 118 wyspach. Przecina ją 150 kanałów i znajduje się tam 400 mostów.
Odwiedzić też warto Sycylię. Jest to bardzo piękna i różnorodna wyspa. Znajduje się tam słynny wulkan Etna, który zachwyca i jednocześnie przeraża. Są też inne cuda natury warte zobaczenia.
Gdy odwiedzimy Sardynię, to zobaczymy kontynent w miniaturze. Ponieważ posiada ona morze i wspaniałe plaże, zatoki, wysepki. Oraz góry, rzeki, jeziora, wąwozy, wodospady i jaskinie. Sardynia jest też najcieplejszym miejscem w Italii.
Planując wycieczkę do Włoch warto poznać kilka ciekawostek dotyczących tego kraju. A więc Włochy są krajem trochę mniejszym od Polski. Główną religią jest katolicyzm, który wyznaje 87 % ludzi. We Włoszech żyje na stałe wielu naszych rodaków, bo aż ponad 110 tysięcy. Włochy są czwartym najczęściej odwiedzanym przez turystów państwem na świecie. We Włoszech nie można w nocy przebywać na plaży. Nieposłusznym wczasowiczom grozi wysoki mandat. W Italii jest 6,5 tysięcy kilometrów autostrad. Odwiedzający Italię turyści pozostawiają tu rocznie w fontannach ponad milion euro.
Na koniec warto wspomnieć o tym, że Włosi są narodem niezwykle rodzinnym. Rytm ich życia wyznacza tradycja i zwyczaje narodowe. Bardzo uroczyście obchodzone tu jest największe święto w Kościele Katolickim., jakim jest Wielkanoc. Uroczystości religijne obchodzone są bardzo uroczyście już od Wielkiego Piątku. Podczas uroczystych procesji przemierzających ulice rzymskie obnoszona jest figura ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa i śpiewane są pieśni żałobne i pokutne. Dlatego tym bardziej warto odwiedzić Włochy w okresie Świąt Wielkanocnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here