Indie, to państwo leżące w Azji Południowej. Nazwa państwa pochodzi od rzeki Indus. Jest to największa i najstarsza cywilizacja na świecie. Pierwsze ślady wskazują na to, że już trzydzieści tysięcy lat temu na tym terenie mieszkali ludzie. A od czterech tysięcy lat przed naszą erą na terenie dzisiejszych Indii znane już było rolnictwo. Natomiast pierwsze cywilizacje miejskie pojawiły się tysiąc lat później, czyli w trzecim tysiącleciu przed naszą erą.
Obecnie Indie pod względem powierzchni są siódmym największym krajem świata. Oraz drugim krajem po Chinach pod względem liczby ludności. Sąsiadują z Oceanem Indyjskim, Morzem Arabskim, Zatoką Bengalską, Himalajami, Pakistanem, Chinami, Nepalem, Bhutanem i Bangladeszem. Choć Indie rozwijają się pod względem gospodarczym, to nadal są krajem, gdzie wiele osób żyje w ubóstwie. Bo aż 42 % ubogiej ludności zamieszkuje właśnie Indie. Jedynym pocieszającym faktem jest to, że przez ostatnie tysiąc lat nikt nie napadł na to państwo. Ogólnie liczba ludności w Indiach jest bardzo duża i wynosi 1,31 miliarda osób. Państwo podzielone jest na dwadzieścia dziewięć stanów, sześć terytoriów związkowych i jedno terytorium stołeczne.
Dla nas Polaków Indie, to odległy kraj, w którym niewielu z nas było. Jednak chętni w każdym momencie mogą odwiedzić Indie – wycieczka do tego kraju, a zwłaszcza dla osób interesujących się kulturą i tradycją tego kraju zapewne będzie wycieczką życia.
Wszyscy myślący o wycieczce do Indii poniżej znajdą tekst zawierający ważne i ciekawe informacje dotyczące tego kraju.
Rozpoczynając od pogody. Indiach panuje klimat zwrotnikowy i monsunowy. I tak na przykład średnia temperatura powierza w maju waha się od 25 do 30 stopni. Natomiast w styczniu od 15 do 28 stopni. Abu wjechać do Indii konieczna jest wiza. Można ubiegać się o wizę pobytową, jak i o wizę turystyczną lub tranzytową.
Indie są krajem dziesięć razy większym od Polski. Gęstość zaludnienia wynosi 368 osób na kilometr kwadratowy. Religią panującą jest Hinduizm, który wyznaje 78 % ludzi. W kraju tym istnieje 300 000 aktywnych meczetów. W Indiach jest wielu ludzi ubogich. Ale też ponad milion osób będących milionerami. Indie są jednym z największych eksporterów oprogramowania komputerowego. Do niedawna były jedynym miejscem na świecie, gdzie można było znaleźć diamenty. Indie posiadają największy na świecie przemysł filmowy tz. Bollywood. A mimo to panuje tam bieda. I co czwarty mieszkaniec Indii nie umie się nawet podpisać. Niebezpieczne są też choroby, a zwłaszcza wścieklizna. Co trzydzieści sekund ktoś umiera z powodu wścieklizny. W dużych miastach indyjskich, jak na przykład w Bombaju jest też bardzo zanieczyszczone powietrze. W Indiach krowy uważane są na święte, obdarza się je szacunkiem i dlatego często można je spotkać chodzące po ulicy. Ludność Indii lubi i umie tańczyć. Taniec jest jedną z najbardziej rozwiniętych sztuk w tym kraju. W państwie tym nie wolno marnować jedzenia, a przed posiłkiem należy porządnie się umyć. W Indiach jest bardzo dobrze rozwinięta sieć kolejowa, gdzie pracuje ponad milion osób. Wybierający się na wycieczkę do Indii muszą pamiętać, że w niektórych miastach istnieje całkowity zakaz używania toreb foliowych. Za złamanie zakazu grozi więzienie i kara pieniężna. W Indiach jest ruch lewostronny. A dozwolona prędkość poruszania się samochodem wynosi od 50 do 70 kilometrów na godzinę i uzależniona jest od obszaru. A dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby za kierownicą to 0,3 promila. W Indiach można poruszać się samochodem po ponad 4 865 000 km. dróg utwardzonych. W tym ponad 1 324 km. dróg ekspresowych. Turyści, którzy chcą odwiedzić Indie – wycieczka jest możliwa nawet z najodleglejszego krańca świata, ponieważ w kraju tym jest 346 lotnisk, a 253 z nich posiada utwardzoną powierzchnię. Z największego lotniska znajdującego się w Delhi rocznie korzysta około 40 milionów pasażerów. Będąc w Indiach można też podróżować koleją. W kraju tym znajduje się ponad 63 974 kilometrów torów kolejowych. A będąc w Delhi i w innych sześciu miastach Indii można skorzystać z metra. Rocznie korzysta z metra ponad 870 milionów osób. W biedniejszych miastach Indii na ulicach przy murach znajdują się pisuary. Niby to informacja mało ważna, ale jednak istotna gdy się jest turystą. Następna wiadomość, która może się przydać dotyczy napiwków. Warto wiedzieć, że są one praktykowane w większych miastach i ośrodkach turystycznych. Dla kierowcy i przewodnika napiwek jest wskazany na końcu trasy.
W Indiach bardzo dużo ludzi, bo aż 60 % tak zwanej siły roboczej pracuje w rolnictwie. Kilkanaście procent w sektorze przemysłowym i kilkanaście procent społeczeństwa w sektorze usługowym. Sektor usługowy jest najdynamiczniej rozwijającym się działem, gdyż w dużej mierze związany jest z turystyką. Każdego roku Indie odwiedza ponad osiem miliona turystów. I z każdym rokiem systematycznie wzrasta liczba turystów odwiedzających ten coraz lepiej rozwijający się kraj. Każdego roku zostawiają oni w tym kraju ponad dwa miliardy dolarów.
Każdy przyjazd do Indii pozostawia u turystów niezatarty w pamięci ślad. Jedni nie chcą już tam wracać. A inni zaraz po przybyciu do domu planują kolejną wycieczkę do Indii. Bo kraj ten ich urzekł i pragną jeszcze lepiej go poznać. Gdyż zachwycili się odmiennością kultury, różnorodnością krajobrazów i pięknymi plażami nad Morzem Arabskim.
Dla turystów ciekawe może być to, że w Indiach 19 % powierzchni kraju zajmują wilgotne równikowe i monsunowe lasy. Lasy tropikalne obfitują w palmy, bambusy, drzewa sandałowe i goździkowe. Na zachodzie kraju znajduje się rozległy obszar pustynny. Natomiast na południowych stokach Himalajów rośnie bardzo różnorodna roślinność. Również bardzo bogaty się świat zwierzęcy Indii. Żyją tu tygrysy, lwy, lamparty, nosorożce, pantery, słonie, bawoły, hieny i szakale. Oraz wiele gadów, jak pytony, kobry, krokodyle, jaszczurki i żółwie.
Najpopularniejszym regionem turystyki wypoczynkowej w Indiach jest położona na zachodnim wybrzeżu Goa, która jest najmniejszym stanem w Indiach. Znajdują się tam dziewicze plaże, wiele Świątyń i innych zabytków pochodzących z różnych okresów.