Wycieczka do Disneylandu

Wśród najczęściej zadawanych pytań o Disneyland jest pytanie o to, czy jest tam bezpiecznie? Pytanie te są związane z licznymi atakami, do których dochodziło niedawno na terenie Francji (park jest obok Paryża). Odpowiedź brzmi jasno: jest tam jak najbardziej bezpiecznie, przed wejściem trzeba przebyć kontrolę. Sprawdza się, czy turyści wnoszą na teren parku bomby lub broń.

Jak dostać się do Disneylandu?
Aby dotrzeć do Parku z Polski, musimy zdecydować się albo na 14-godzinną podróż autem, albo na lot. Lot jest krótszy,jeśli mamy dostęp w Polsce do lotniska. Lot z Warszawy do Paryża zajmuje niecałe dwie godziny. Najtańsze bilety do Paryża kosztują ok. 60 zł. Koszty paliwa są na tyle wysokie, że nawet lecąc z trójką dzieci można zaoszczędzić.
Gdy chcemy podróżować do Disneylandu z Paryża, trzeba pojechać metrem. Bilet w jedną stronę kosztuje 7,5 euro od osoby. Dla dzieci obowiązuje zniżka o połowę. Można tam dotrzeć też autobusem, koszt wynosi wówczas 17 euro i tutaj nie ma zniżek dla dzieci. Istnieją także pociągi podmiejskie, cena tutaj jest taka sama jak za metro. Jeśli jedziemy tam z rodziną, można wypożyczyć auto na lotnisku. Wówczas zapłacimy około 70 zł za dobę.

Wycieczka do Disneylandu: koszty noclegów
Sam park znajduje się niemal na pustkowiu. Aby przespać się, musimy udać się do Paryża metrem. Noclegi w Paryżu nie są tanie, jednak aby obniżyć koszty pobytu, warto kierować się w poszukiwaniach do dzielnic oddalonych od centrum.

Istnieją także mniejsze miasteczka zlokalizowane wokół Disneylandu, do których wprawdzie też trzeba dojechać autem, ale jednak będą tańsze niż Paryż. Czasami właściciele pensjonatów z takich miejsc organizują usługi transportowania turystów z miejsca noclegu do parku. Warto poszukać takich ofert w internecie.

Planując odwiedzenie parku z dziećmi, koniecznie sprawdźmy godziny otwarcia: pierwsze wejścia są możliwe dopiero od godziny 10:00. Oczekiwanie na otworzenie parku z dziećmi, które chcą jak najszybciej pobawić się na dostępnych w Disneylandzie atrakcjach nie należy do przyjemnych i przeżywają to codziennie pod bramą kolejni rodzice. Zamkniecie parku następuje ok. 20:00. W weekendy można liczyć na dostępność atrakcji aż do godziny 22:00.

Właściciele Disneylandu udostępnili zwiedzającym odbycie noclegu na terenie parku. Znajduje się tam duży hotel, w którym można nie tylko odbyć nocleg, ale również zjeść w dobrych knajpkach. Kupując nocleg w takim miejscu, w cenie otrzymujemy oczywiście wstęp do atrakcji na terenie parku. Dodatkowo, osoby korzystające z noclegu w Disneylandzie mają dodatkowe dwie godziny pobytu w parku w cenie. Jest to doskonała opcja dla śpiochów oraz dla osób, które mają problemy organizacyjne z gromadką dzieci.

Bilety do Disneylandu
Bilety do Disneylandu to niestety najważniejszy element budżetu i najdroższy. Bilety należy kupować online i z wydrukowanymi lub z dostępnymi w aplikacji należy udać się do parku. Gdy zostawimy zakup biletu na ostatnią chwilę i zechcemy zakupić go na bramkach, zapłacimy nawet dwa razy więcej. Co ciekawe, taniej będzie, jeśli bilet zamówimy sobie przez internet z wyprzedzeniem – co najmniej dwudniowym.
Koszt biletu dla osoby dorosłej na dwa dni to 180 euro. Dzieci wchodzą za 163 euro na trzy dni. Czy taka ilość dni jest konieczna do spędzenia w parku? Park jest na tyle duży, że faktycznie dzieci mają dość dopiero pod koniec drugiego dnia. Nie należy na pewno narażać ich na stres i wyjeżdżanie z Paryża po jednym dniu pobytu w Disneylandzie.

Wstęp do Disneylandu jest obwarowany opłatami w różnej wysokości, w zależności do tego, czy jest to weekend i czy akurat jest jakieś specjalne święto. Dokładną rozpiskę można znaleźć na stronie internetowej parku. Aby zaoszczędzić nawet 1500 zł na biletach dla pięcioosobowej rodziny, koniecznie dostosujmy swoją podróż do tej rozpiski. Zaoszczędzimy sobie dodatkowo nerwów: weekendy i specjalne święta, takie jak dzień dziecka są naprawdę ciężkie do przeżycia w Disneylandzie. Wszędzie panuje tłok, długo czeka się w kolejkach do atrakcji i wycieczka do Disneylandu staje się uciążliwa. Nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci.

Kolejki do atrakcji
Turyści, którzy odwiedzili Disneyland często narzekają na bardzo długie kolejki do poszczególnych atrakcji. W rzeczywistości jednak każdorazowa konieczność oczekiwania po 10-15 minut nie jest dużym problemem, bo widzimy w międzyczasie, że kolejka bardzo szybko przesuwa się do przodu. Dodatkowo, jest to czas, aby po prostu odpocząć i nawodnić się. Uważajmy przy okazji, aby nie podawać dzieciom napoi gazowanych – szybko mogą mieć nudności. Przed każdą atrakcją mamy tablicę z informację, jak długie jest oczekiwanie i informacje z tych tablic faktycznie pokrywają się z rzeczywistością.

Jak ominąć kolejki do atrakcji w Disneylandzie?
Istnieje możliwość ominięcia kolejek poprzez zapisywanie się do poszczególnych atrakcji. Jeśli widzimy, że podoba nam się poszczególna atrakcja, wówczas podchodzimy do okienka, pobieramy bilecik, na którym napisana jest konkretna godzina wstępu i zjawiamy się o tej porze przed wejściem. Wchodzimy wtedy bez kolejki. W kolejkach stoją osoby, które nie pobierają tych bilecików, bo są gnane na przykład impulsem. Taka organizacja porządkuje zwiedzanie wśród turystów i sprawia, że zwiedzanie jest bardziej komfortowe. Dodatkowo, można posługiwać się aplikacją, która pokazuje dokładnie, jaki jest czas oczekiwania przy każdej konkretnej atrakcji.

Jedzenie na terenie Disneylandu
Disneyland oferuje sporo jedzenia: na każdym kroku jest budka z fast foodem. Restauracji ze zdrowszym jedzeniem jest zdecydowanie mniej i są do nich zawsze długie kolejki. Na terenie parku znajduje się też sporo sklepików, w których można kupić pamiątki z podróży. Dzieci rzadko się nimi interesują. Zdecydowanie bardziej wolą je młode mamy. Kupują one misie z Disneylandu dla małych dzieci na pamiątkę. W takich sklepikach można kupić dziecku zeszyt, w którym następnie będą podpisywały się postaci z bajek, które można spotykać po drodze. Dodatkowo, dzieci fajnie wyglądają na zdjęciach, gdy mogą się przechadzać po parku z wielką czapką Kaczora Donalda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here