Co musisz wiedzieć, zanim pojedziesz do Tajlandii?

Tajlandia jest jednym z najbardziej egzotycznych regionów, jeśli chodzi o wycieczki. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli faktycznie planujemy wyjazd do Tajlandii, powinniśmy się do niego w odpowiedni sposób przygotować. Warto jest jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii związanych z prawidłowym zaplanowaniem wyjazdu do Tajlandii. Na co zatem powinniśmy zwrócić największą uwagę? Co warto wiedzieć, zanim wybierzemy się do Tajlandii? I wreszcie, jakie miejsca koniecznie powinniśmy odwiedzić, kiedy będziemy w Tajlandii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim: Wycieczka do Tajlandii z biurem podróży czy prywatna?

Podstawowym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć, jeśli chodzi o zorganizowanie wycieczki do Tajlandii, jest to, czy chcemy jechać tam „na własną rękę”, czy też zdecydujemy się zaufać biuru podróży. Prawdą jest jednak to, że jeśli faktycznie chcemy zadbać o jak największy komfort, jeśli chodzi o wycieczkę do Tajlandii, powinniśmy zdecydować się na ofertę biura podróży. Nie tylko będzie ona znacznie bardziej korzystna, jeśli chodzi o względy finansowe, ale też – co warto podkreślić – zapewniony zostanie nam nie tylko sam przelot, ale także zakwaterowanie a nierzadko nawet i przewodnik. Kiedy jednak decydujemy się na zorganizowanie prywatnego wyjazdu do Tajlandii, musimy sami zadbać praktycznie o każdy, nawet najmniejszy jego szczegół. Biuro podróży jest zatem bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy w grę wchodzi wycieczka do Tajlandii.

Atrakcje turystyczne w Tajlandii – co warto zobaczyć?

Prawdą jest, że jeśli mówimy o Azji Południowo- Wschodniej, Tajlandia jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych miejsc, które decydujemy się odwiedzić. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ pod względem szeroko pojmowanej turystyki, jest to bardzo atrakcyjny region. Warto jest jednak wiedzieć, co zobaczyć, gdzie pojechać, aby faktycznie nasz wyjazd do Tajlandii należało do niezapomnianych. Nie można jednak przejść do omówienia miejsc, które warto w Tajlandii zobaczyć, jeśli najpierw nie sprawdzimy, gdzie możemy dobrze zjeść. Wszak musimy mieć zarówno siłę jak i chęć do tego, aby zwiedzać. Poza tym, odwiedzając tak różny od naszej, europejskiej kultury, region, jakim jest Tajlandia, warto wiedzieć, co zjeść, aby rzeczywiście wyjazd należał do niezapomnianych.

Jedzenie na ulicy w Tajlandii – nie możesz tego pominąć!

Kiedy jesteśmy w Tajlandii, absolutnie jednym z najważniejszych punktów, jeśli chodzi o wycieczkę, jest skosztowanie przysmaków i regionalnych potraw, które możemy kupić…Na ulicy. Koniecznie powinniśmy skosztować tradycyjnego makaronu pad thai. Ten, który możemy zjeść w polskich restauracjach, choć pyszny, nie ma tego samego smaku, który będzie miał pad thai jedzony w Tajlandii. To także jeden z najpopularniejszych przysmaków, jeśli chodzi o ten kraj. Ciekawym doznaniem, jeśli chodzi o smak, będą także z pewnością owoce morza i ryby, przyrządzane na grillu. Mieszanki przypraw, jak również sam sposób ich przyrządzania, z pewnością przypadną nam do gustu i na pewno nie będą one smakowały tak samo, jak te owoce morza i ryby z grilla, które możemy jeść w ekskluzywnych restauracjach w Polsce. Będąc w Tajlandii, warto jest także spróbować dość ostrej w smaku zupy na bazie mleka kokosowego, a mianowicie Tom Kha Gai. To jedna z najbardziej charakterystycznych potraw, jeśli chodzi o Tajlandię.

Bangkok – koniecznie musisz tam pojechać

Kiedy wybieramy się na wycieczkę do Tajlandii, absolutnie nie możemy pominąć podróży do Bangkoku. Stolica Tajlandii, to jeden z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc, do których warto jest się wybrać. Kiedy zatem wybierzemy się do Bangkoku, obowiązkowym punktem na naszej turystycznej mapie powinien być znany wszystkim (przynajmniej z opowiadań, czy lekcji geografii) Grand Palace. Warto także udać się do Wat Po, gdzie można podziwiać ogromnych rozmiarów posąg leżącego Buddy. Świątynia Wat Arun także powinna znaleźć się na liście rzeczy, które koniecznie należy zobaczyć, kiedy wybieramy się na wycieczkę do Tajlandii. Prawdą jest jednak to, że jeśli rzeczywiście chcielibyśmy zobaczyć wszystkie zabytki i poznać jak najwięcej atrakcji turystycznych w Bangkoku, nasz pobyt w stolicy Tajlandii powinien trwać przynajmniej kilka tygodni. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.

Starożytne stolice Tajlandii

Kiedy mówimy o atrakcjach, jakie czekają na turystów w Tajlandii, pod żadnym pozorem nie możemy zapominać o starożytnych stolicach Tajlandii. To właśnie tam, w słynnej „Krainie uśmiechów”, znajdziemy niezliczoną ilość pagód i różnego rodzaju kompleksów świątynnych. Tego rodzaju atrakcje, z całą pewnością przypadną do gustu nie tylko miłośnikom i pasjonatom szeroko pojmowanej kultury Tajlandii, ale też i osobom niezwiązanym z tematem. W Ayutthayi, znajduje się m.in słynne na cały świat drzewo z głową Buddy. Wycieczkę po okolicach tego miejsca, możemy odbyć za pomocą łodzi i także będzie to dla nas niezapomniane przeżycie.

Sklepy i markety na…Łodziach

Niewątpliwie jedną z najbardziej interesujących i ciekawych pod względem turystycznym atrakcji, jakie czekają na nas w Tajlandii, są tzw. „markety na łodziach”. To jednak atrakcja, którą najlepiej jest zorganizować sobie na własną rękę. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wybranie się do Dammoen Saduak dzień wcześniej, spędzenie nocy w hostelu a następnie, z samego rana, udanie się w okolice kanałów na „pływający targ”. Świetnym pomysłem może być także wynajęcie łodzi, dzięki której znacznie lepiej uda nam się nie tylko zrozumieć samą ideę pływającego targu, ale też znacznie lepiej poznać to miejsce.

Jak widać, atrakcji turystycznych w Tajlandii nie brakuje. Jeśli tylko wiemy, czego szukać i mniej więcej mamy ogląd tego, co faktycznie warte jest zobaczenia w Tajlandii, nasza wycieczka może okazać się jednym z najwspanialszych przeżyć, jeśli chodzi o całe nasze życie. Ceny wycieczek do Tajlandii są coraz niższe, także warto jest szukać najlepszych okazji. Jeśli zaś tylko takowa się nadarzy – nie ma co się zastanawiać i trzeba z niej skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here