Wietnam - kraj różnorodności

Wietnam – wycieczki oferowane przez biura są fantastycznym rozwiązaniem dla osób planujących podróż do tego kraju, jednak warto rozeznać się co podczas podróży koniecznie trzeba zobaczyć.
Niewiele krajów zmieniło się tak bardzo w tak krótkim czasie, jak Wietnam. Niecałe czterdzieści lat od okrucieństwa i rzezi wojny amerykańskiej ten prężny naród jest pełen nadziei. To kraj w ruchu: dostęp jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek, drogi są ulepszane, powstają hotele i hałaśliwy duch przedsiębiorczości Wietnamu znów jest żywy i dobrze, jak stary system komunistyczny ustępuje miejsca socjalistycznej gospodarce rynkowej.
Wielu turystów znajduje ogromną liczbę miejsc do odwiedzenia, które intrygują i podniecają ich w Hanoi, Ho Chi Minh City i innych głównych ośrodkach; ale pomimo uroków miast, najbardziej uderzający jest krajobraz tego kraju. Wietnam zajmuje wąski pas ziemi, który obejmuje wschodnie granice Kambodży i Laosu, otoczone przez chropowate góry na zachodzie oraz Morze Południowochińskie – lub Morze Wschodnie, jak nazywają to Wietnamczycy. Na północ i na południe od jego wąskiej talii wędruje w przepiękne delty rzeki czerwonej i Mekongu. W tych regionach można napotkać pola ryżowe, ważki, bawoły i stożkowate farmy, które stanowią klasyczny obraz Wietnamu.
W przeciwieństwie do plewowo-płaskiej ziemi ryżowej deltas, labiryntowa sieć wapiennych skał Ha Long Bay wynurza się dramatycznie z Zatoki Tonkińskiej – magicznego spektaklu we wczesnej porannej mgle. Każda podróż do odległych górskich regionów centralnego i północnego Wietnamu prawdopodobnie skupi się na mniejszościach etnicznych, które tam mieszkają. Skomplikowane stroje plemienne, stuletnie zwyczaje i długowieczne komnaty czekają na gości. Jeśli chodzi o dziką przyrodę, odkrycie w ostatnich latach kilku wcześniej nieznanych gatunków roślin, ptaków i zwierząt mówi o bogactwie różnorodności biologicznej Wietnamu i sprawia, że ​​poprawa dostępu do krajowych parków narodowych jest tym bardziej satysfakcjonująca.
Wietnam jest jednym z najpiękniejszych krajów na świecie i jest pełen miejsc, które zapierają dech w piersiach.
Poniżej zostaną opisane miejsca uwzględniające nie tylko niesamowitą przyrodę Wietnamu, ale także jej bardziej wiejską stronę. Niektóre z miejsc na tej liście są znane ze światowej sławy i chronione przez UNESCO. Inne są trochę mniej znane i są koniecznością przy wyborze miejsca w Wietnamie.
Położona na dalekiej północy kraju Sapa jest pierwszą na liście. Jedno z bardziej spektakularnych miejsc do zobaczenia, Sapa to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Otoczone niesamowitym pięknem ze wszystkich stron, pola ryżowe Sapa są znane na całym świecie i są wizją, której nigdy nie zapomnisz.
Położona wysoko w górach Hoang Lien Son Sapa jest często wykorzystywana jako punkt wyjścia do wędrówek po okolicy. Popularne są tutaj także wycieczki na rowerach górskich, które prowadzą przez pola ryżowe, wspaniałe wodospady i okoliczne wioski.
Łatwo dotrzeć do wysokich wzgórz Sapa. Autobusy podróżują z całej północy Wietnamu do tej małej wioski. Można nawet złapać autobus z Laosu , sąsiedniego kraju, aż do Sapa.
Podsumowując, decydując się na wybór miejsca w Wietnamie, ten diament północy zdecydowanie powinien znaleźć się na liście wszystkich osób podróżujących.
Pomimo rozdartej wojną historii, Hanoi stało się jednym z najbardziej ruchliwych i interesujących miast w całej Azji. Stolica Wietnamu wkroczyła w XXI wiek jako jedno z największych na świecie miejsc turystycznych.
Dzięki niekończącej się liście rzeczy do zrobienia w Hanoi , jest to miasto, które zaspokaja potrzeby wszystkich. To, wraz z czystą przyjaznością ludzi, sprawia, że ​​Hanoi jest koniecznym punktem do odwiedzenia.
Wraz z muzeami i licznymi zabytkami wojen w przeszłości, Hanoi ma również tradycyjną starożytną stronę, która urzeka odwiedzających. Wielkie opery i majestatyczne pałace ocierają się o archaiczne kapliczki i rozpadające się rynki. Wybierz się na spacer wśród wysadzanych drzewami alejek w Hanoi a zapamiętasz je do końca życia.
Jest to kolejny łatwy cel do osiągnięcia ponieważ, loty z całego świata lądują w tej szalonej metropolii. Ponadto, jak to się mówi w północnym Wietnamie, „wszystkie drogi prowadzą do Hanoi”. Nie będzie problemów z dotarciem do tego niesamowitego miasta.
Podobnie jak w wielu miejscach na tej liście, Da Nang jest miejscem, które ma wojenną przeszłość. Ale w dzisiejszych czasach nadmorskie miasto jest kwitnącym miejscem, z mnóstwem atrakcji do zobaczenia i zrobienia. Niestety, badając dokąd się udać w Wietnamie, wiele osób decyduje się na wykorzystanie Da Nang jako miejsca tranzytowego do zwiedzania wzgórz Ba Na na zachodzie. W rzeczywistości jest tu wiele do zrobienia i zobaczenia. Góry Marmurowe są główną atrakcją każdej podróży do Da Nang i ogólnie do Wietnamu. W tych pięciu wysokich wapiennych górach znajdują się buddyjskie świątynie, jaskinie i tunele. Aby uzyskać niesamowity widok, pamiętaj, aby wspiąć się na szczyt jednej z gór.
Zatoka Halong to miejsce, którego nie trzeba przedstawiać. To miejsce światowego dziedzictwa Unesco jest znane na całym świecie. Jeśli masz szczęście odwiedzić ten cud świata, przekonasz się, dlaczego zatoka Halong jest często zwiastowana jako jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi.
Jedynym sposobem na zwiedzanie zatoki Hong Long jest wycieczka. W Hanoi jest mnóstwo firm, które oferują swoje usługi. Jeśli jednak nie chcesz zarezerwować wycieczki w Hanoi, zamiast tego udaj się do portu w zatoce Halong. Możliwe jest zarezerwowanie własnej wycieczki z biura w porcie.
Kolejnym miejscem na liście Wietnamu jest Dalat, miasto Wiecznej Wiosny. Dalat znajduje się w środkowych górach południowego Wietnamu i ma chłodny umiarkowany klimat. Właśnie dzięki temu miasto zyskało miano miasta wiecznej wiosny.
Dalat otaczają ze wszystkich stron piękne pagórki oraz pachnące sosnowe lasy. To urocze miejsce jest idealną ucieczką od upałów nizin i ma wiele do zaoferowania.
Wietnam charakteryzuje się różnorodnością, dlatego nie swój ująć wszystkiego. To po prostu trzeba zobaczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here