Uroki polskiego Wybrzeża

Niezaprzeczalnie, jednym z najpiękniejszym regionów Polski, jest nadmorskie Wybrzeże. Dostęp do Morza Bałtyckiego, które oferuje niezliczone atrakcje a także korzystny dla zdrowia klimat, z pewnością każdego zadowoli nie tylko wakacyjną porą. Otóż nadmorskie miejscowości zapraszają przez cały rok i zawsze w tym miejscu można liczyć na drogocenny jod, dzięki któremu ma się zdrowe górne drogi oddechowe i nie tylko. Jeśli jednak chcemy się wybrać nad morze, w stricte turystycznym charakterze, to na pewno warto wybrać się tu latem, bo wtedy można tu liczyć na największą liczbę atrakcji dla turystów.
Najbardziej popularne miasta nad Bałtykiem
Każdy kto jedzie nad morze, chce przede wszystkim wypocząć nad brzegiem morza i skorzystać z morskich kąpieli. Jednak nawet jeśli spędza się na plaży całe dnie, bo pogoda dopisuje, to trzeba też poszukać sobie atrakcji na wieczorową porę i pozwiedzać nieco okolicę, w której się jest. A jest co zwiedzać, bo atrakcji turystycznych nad morzem nie brakuje. Jednym z najpopularniejszych miejsc nad Morzem Bałtyckim, jest Kołobrzeg. To znane w Polsce uzdrowisko, gdzie przyjeżdżają ludzie o różnych potrzebach zdrowotnych. Ale to też miejsce gdzie można wspaniale wypocząć i zwiedzić ciekawe miejsca. Znajdują się tu niezliczone zabytki i miejsca warte uwagi. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Baszta Lontowa, która pochodzi z XV wieku, Amfiteatr gdzie odbywają się imprezy na wolnym powietrzu, Baszta więzienna, Bindaż Grabowy, Centrum Atrakcji Wojskowych, Bulwar przy ulicy Rzecznej czy Fort Ujście i Latarnia Morska, z której można podziwiać przepiękną okolicę. Atrakcje są tu bardzo liczne, jest wiele do zwiedzania, a także dużo miejsc, gdzie można się nacieszyć czystą naturą.
Innym ciekawym miastem położonym nad Bałtykiem, są Międzyzdroje. Miasto to słynie ze swoich walorów turystycznych, jest więc chętnie wybieranym miejscem na urlop każdego roku. Atrakcje są tu liczne i każdego zachwycą. Pośród nich znajduje się Bałtycki Park Miniatur, Woliński Park Narodowy, Zagroda Pokazowa Żubrów, Gabinet Figur Woskowych, Kawcza Góra, Punkt Widokowy Gosań, Oceanarium, Park Linowy czy Labirynt Luster. Warto też wspomnieć o czystych i ładnych plażach, które są licznie oblegane przez turystów. Centrum miasta przez cały okres wakacyjny, tętni życiem. Lokale są tu długo pootwierane, można więc praktycznie przez całą dobę korzystać z ich ofert. W Międzyzdrojach są też miejsca, gdzie można odpocząć od zgiełku i hałasu. Są to miejsca w otoczeniu prawdziwej natury, miejsca gdzie można łowić ryby, zbierać grzyby czy po prostu wypoczywać ciesząc oczy pięknymi widokami.
Kolejnym wspaniałym rejonem nad Bałtykiem, jest Trójmiasto. Należy do niego miasto Gdynia, Gdańsk i Sopot. To bardzo znany rejon w Polsce o licznych atrakcjach turystycznych. Miasta te leżą nad Zatoką Gdańską i są miastami chętnie zwiedzanymi przez turystów. Aby zwiedzić wszystkie trzy miasta, trzeba na to poświęcić co najmniej kilka dni. Najbardziej charakterystycznymi atrakcjami tego rejonu jest żuraw stoczniowy, gdańska fontanna Neptuna a także sopockie molo. W miastach tych znajduje się wiele licznych muzeów, w tym muzeum Bursztynu. Można tam podziwiać przepiękne okazy bursztynów z Bałtyku, które są przedstawione w formie naturalnej, bądź w formie biżuteryjnej. Koniecznie trzeba też przejść przez Bramę Wyżynną w Gdańsku a także zwiedzić Dwór Bractwa św. Jerzego. Na ulicach Trójmiasta, odbywa się wiele znanych imprez i wydarzeń, w których warto wziąć udział, jeśli jest się w pobliżu.
Gastronomia nad morzem
Każdy kto przyjeżdża na urlop nad Morze Bałtyckie, liczy nie tylko na miły wypoczynek, ale także na smaczne jedzenie i miłą obsługę gastronomiczną. Lokali gastronomicznych nad morzem nie brakuje, jest tu mnóstwo większych i mniejszych restauracji, które serwują przepyszne jedzenie dla turystów i miejscowych. Oczywiście najważniejszym specjałem tego rejonu, są ryby morskie. Są one przyrządzane na kilka sposobów, mogą być smażone, wędzone, pieczone a nawet marynowane. Ich smaki są bardzo różnorodne, więc każdy znajdzie tu coś w swoim guście. Poza rybami można też tu spróbować innych miejskich specjałów, na przykład owoców morza czy różnorodnie przyrządzanych mięs.
Baza noclegowa
Aby spędzić miło urlop nad morzem, koniecznie trzeba z odpowiednim wyprzedzeniem postarać się o nocleg. Do wyboru jest bardzo dużo możliwości, są to noclegi przeznaczone dla dużych rodzin z dziećmi, grup przyjaciół, par, czy osób samotnie podróżujących. Obecnie można znaleźć jeszcze wolne domki nad morzem, jednak cieszą się one ogromną popularnością, więc trzeba się spieszyć. Domki letniskowe zapewnią każdemu bardzo komfortowy pobyt nad Morzem Bałtyckim. Domki są samowystarczalne, można z nich korzystać także zimową porą, bo mają ogrzewanie. Są one położone blisko morza, co jest ich sporą zaletą. Cena za ich wynajem jest niewielka, szczególnie gdy wynajmuje się je na dłuższy okres czasu. Jest to jedna z najbardziej popularnych ofert noclegowych nad morzem, z której turyści chętnie korzystają. Poza domkami, można też wynająć pokój w hotelu, w pensjonacie czy cały kemping. Również pola namiotowe otwarte w okresie wakacyjnym, są bardzo interesującą propozycją noclegową. Jeśli ktoś ceni sobie spokój i ciszę, bliski kontakt z naturą, bliski dostęp do morza, to na pewno chętnie rozstawi swój namiot na polu namiotowym. Jest to najtańsza opcja noclegowa, chętnie z niej korzystają osoby młode. Można się też pokusić na pobyt w luksusowym kurorcie nad samym morzem, w hotelu pięciogwiazdkowym, gdzie na brak atrakcji nie można narzekać. Mimo, że cena takiego pobytu nad morzem, jest dosyć wysoka, to jednak ma wiele zalet i wiele osób się na taką propozycję skusi.
Nad Morze Bałtyckie warto się wybrać przynajmniej raz na jakiś czas. Morze o każdej porze roku jest piękne i zachwycające, a klimat nadmorskie niejednej osobie pozwoli odzyskać utracone zdrowie. Nic więc dziwnego, że Wybrzeże jest bardzo popularnym miejscem na urlop i odwiedza je też coraz więcej turystów z zagranicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here