Praktyczne porady, gdzie spędzić wakacje w Hiszpanii

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób lubi spędzać wakacje i czas wolny za granicą. Jednym z miejsc, do których chętnie podróżują Polacy jest Hiszpania. To właśnie w tym europejskim państwie mamy bardzo wiele ciekawych miast i regionów, które warto zobaczyć. Poniżej lista miejsc, które warto zwiedzić spędzając wakacje w Hiszpanii.

Jeżeli interesują nas wakacje w Hiszpanii, to na pewno musimy rozważyć stolicę Katalonii, czyli Barcelonę. Barcelona jest drugim co do wielkości miastem w Hiszpanii. Położona jest w północno-wschodniej części państwa. Samo miasto jest pełne zabytków, klimatycznych uliczek i niezwykłych ludzi. W mieście znajduje się także cała masa przeróżnych restauracji, barów i klubów, gdzie można smacznie zjeść, dobrze się napić, a także posłuchać dobrej muzyki. Do najbardziej znanych zabytków Barcelony należy Sagrada Familia, czyli ogromny kościół, który ciągle jest budowany od XIX wieku. Kolejną ważną atrakcją turystyczną jest Park Güell, w którym znajdują się niezwykłe budynki. Będąc w Barcelonie trzeba także zobaczyć inne kościoły oraz budynki, które są cudami architektonicznymi. Warto także odwiedzić liczne muzea sztuki i nie tylko, w których możemy zobaczyć przeróżne eksponaty.
Rozważając wakacje w Hiszpanii, trzeba pamiętać także o stolicy, czyli Madrycie. Stolica jest zarazem największym miastem w Hiszpanii. Położona jest w centrum państwa. Atrakcją miasta są na pewno place zwane Plaza Mayor, czyli Główny Plac oraz Puerta del Sol, czyli Brama Słońca. Będąc w Madrycie koniecznie trzeba także zobaczyć Pałać Królewski, który jest ogromny i kryje w sobie wiele bogactwa. W samej stolicy znajduje się także bardzo dużo zabytkowych kościołów, pałaców i innych budynków, które zachwycają swoją architekturą. W mieście znajdują się także ogromne muzea.
Rozmyślając, gdzie spędzić wakacje w Hiszpanii warto rozważyć także Salamankę, czyli miasto z najstarszym uniwersytetem w kraju. Będąc w mieście koniecznie trzeba zobaczyć główną fasadę uniwersytetu, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych fasad na świecie. W Salamance znajdują się także przepiękne, zabytkowe kościoły. W samym mieście poza budynkami uniwersytetu oraz kościołami znajdują się także inne stare budynki (m. in. Dom Muszli), które koniecznie trzeba zobaczyć.
Jeżeli interesujesz się historią, to wakacje w Hiszpanii powinieneś spędzić w słynnej Saragossie, czyli stolicy Aragonii. W mieście znajduje się największa barokowa świątynia w Hiszpanii, czyli bazylika Nuestra Señora del Pilar. Bazylika zachwyci nie tylko osoby, które interesują się architekturą. W mieście znajduje się także średniowieczny pałac muzułmański z XI wieku. Poza tym w mieście znajduje się także dużo innych zabytków i atrakcji.
Zastanawiając się, gdzie spędzić wakacje w Hiszpanii, warto wziąć pod uwagę Toledo, czyli historyczną stolicę Królestwa Kastylii. Miasto jest uważane za jedno z najważniejszych miast reprezentujących architekturę hiszpańską. W mieście znajduje się bardzo znana katedra w stylu gotyckim, której początki datuje się na XIII wiek. Poza tym w mieście znajduje się średniowieczny zamek oraz twierdza Alkazar. W mieście znajduje się także dużo kościołów.
Spędzając wakacje w Hiszpanii koniecznie trzeba także odwiedzić miasto Burgos położone w północnej części państwa. W mieście znajduje się słynna katedra w stylu gotyckim, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście znajduje się także bardzo dobrze zachowany łuk triumfalny. W Burgos znajduje się także zamek oraz kilka kościołów.
Interesując się, gdzie spędzić wakacje w Hiszpanii nie możemy zapominać o Sewilli, która położona jest w Andaluzji. W tym przepięknym mieście znajduje się jedna z największych gotyckich katedr na świecie. W mieście znajduje się także mnóstwo innych zabytkowych budynków i budowali (m. in. pałac Alkazar, kościoły, wieże, domy). W Sewilli znajduje się także bardzo duże Muzeum Sztuk Pięknych, która ma ogromny zbiór dzieł sztuki. W Sewilli znajdują także liczne parki i ogrody, które zachwycają turystów z całego świata.
Spędzając wakacje w Hiszpanii warto także odwiedzić miasto Tarragona, które położone jest we wschodniej części kraju. Początki miasta sięgają starożytności. Miasto słynie z zabytków okresu panowania Rzymian. W mieście znajduje się cały kompleks archeologiczny. W Tarragonie możemy zobaczyć ruiny amfiteatru rzymskiego, resztki murów, akwedukt, a także pozostałości innych budynków z tamtego okresu. Poza tym w mieście znajduje się także katedra oraz inne zabytkowe budowle.
Jeżeli interesują Ciebie wakacje w Hiszpanii, które będą bardziej obfitowały w zabawę i rozrywkę aniżeli zwiedzanie, to koniecznie musisz wybrać się na wybrzeże śródziemnomorskie. Turyści bardzo cenią plaże w Hiszpanii, a także klimat. W Hiszpanii znajduje się kilka regionów turystycznych położonych na wybrzeżu śródziemnomorskim, m. in. Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Dorada, Costa Blanca oraz Costa del Azahar. We wszystkich tych regionach poza wspaniałymi plażami znajdują także liczne kluby i restauracje, gdzie można świetnie spędzić czas na szalonej zabawie do białego rana.
Rozmyślając, gdzie spędzić wakacje w Hiszpanii warto także wziąć pod uwagę Wyspy Kanaryjskie. Górzysty archipelag Wysp Kanaryjskich położony jest na północny zachód od Afryki. Na wyspach znajdują się dwa duże miasta, które zarazem są dużymi ośrodkami turystycznymi, Gran Canaria oraz Las Palmas. Wysypy Kanaryjskie są niezwykle popularne ze względu na swój tropikalny klimat oraz niesamowite widoki (góry i ocean). W miastach znajdują się także liczne kluby nocne, które przyciągają młodych turystów.
Pamiętaj, że wakacje w Hiszpanii można spędzić także w wielu innych miastach i regionach. Cała Hiszpania obfituje w przepiękne tereny i niezwykłe miasta, które obfitują w zabytki. Podczas jednego pobytu w Hiszpanii warto zwiedzić kilka miast, aby zobaczyć jak najwięcej.
Skoro już wiemy, gdzie można spędzić wakacje w Hiszpanii, to teraz pora zdecydować w jakim regionie Hiszpanii spędzimy nasze najbliższe wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here