Najciekawsze zakątki Polski

Polska to niezwykle piękny kraj, z czego nie każdy obcokrajowiec zdaje sobie sprawę. Jest tak wiele niezwykłych rejonów w naszym kraju, które warto zwiedzić, że koniecznie trzeba się im bliżej przyjrzeć.
Jednym z najpiękniejszych rejonów Polski, są Mazury. To niezwykłe miejsce, gdzie natura stawiana jest na pierwszym miejscu. Jest to teren nazywany Wielką Krainą Jezior Mazurskich, bo jest ich tu bardzo wiele. Należy on też do Zielonych Płuc Polski, to znaczy, że są tu nie tylko jeziora ale i liczne lasy. Mazury to rejon leżący na północnym wschodzie kraju, należy do województwa warmińsko – mazurskiego. To rejon słynący ze swoich turystycznych walorów, które przyciągają turystów nie tylko z Polski ale i z zagranicy. Każda osoba, która chce porządnie wypocząć na łamach natury, koniecznie powinna się wybrać na Mazury.
Co ciekawego można robić na Mazurach?
Mazury są bardzo popularnym miejscem w Polsce, jeśli chodzi o weekendy i wakacje. Każdy kto posiada na własność domek na Mazurach, może czuć się prawdziwym szczęściarzem. Jest tu mnóstwo atrakcji, zarówno dla osób poszukujących miłych wrażeń, jak i dla osób chcących wypocząć w ciszy i w spokoju. Jedną z najbardziej oczywistych atrakcji tego miejsca są liczne jeziora. To dzięki nim w rejonie tym można się kąpać letnią porą, uprawiać różne sporty wodne, pływać na kajakach czy statkach wycieczkowych, łowić ryby czy po prostu leniuchować na ich brzegu. Jest to istny raj dla wędkarzy, bo ryb jest tu bardzo dużo i są one niezwykle smaczne. Wiąże się to także z mocno rozwiniętą gastronomią, gdzie na każdym rogu serwuje się tradycyjne mazurskie specjały, w tym głównie ryby podawane pod każdą postacią. Największą popularnością cieszą się tutaj ryby wędzone, ale także na smażone i pieczone specjały, nie brakuje tu chętnych. Ryby są zawsze świeżo złowione, przez to są zdrowe i niezwykle smaczne.
Jeziora są sercem Mazur, ale także i na lasy warto zwrócić uwagę. Jest ich tu na prawdę dużo, można więc całymi dniami spacerować w otoczeniu drzew, podziwiając piękną przyrodę, oddychając świeżym i czystym powietrzem, słuchać śpiewu ptaków i podziwiać piękne, leśne stworzenia. Mazurskie lasy obfitują też w grzyby, dlatego zapaleni grzybiarze bardzo chętnie odwiedzają ten rejon.
Jednak Mazury to też miejsce, gdzie można wspaniale wypocząć nad brzegiem jeziora. Nie trzeba wcale wyjeżdżać na zagraniczne wczasy, by skorzystać z luksusowych ofert hoteli w tej kwestii. Wystarczy wybrać się do jednego z bardziej znanych miast na Mazurach i poszukać ciekawej propozycji noclegowej, z licznymi atrakcjami, a takich tu nie brakuje.
Najpopularniejsze miasta Mazur
Każdy kto wybierze się latem na Mazury – wakacje będzie miał bardzo udane. Nie ważne czy wybierze się na urlop z rodziną czy z przyjaciółmi, na pewno znajdzie tu dla siebie ciekawe atrakcje. Jednym z najpopularniejszych miast na Mazurach, jest ich stolica czyli Mikołajki. Miasto to leży nad jeziorem Mikołajskim, stąd też jego nazwa. Miasto to jest rajem dla miłośników żeglarstwa, a także dla turystów poszukujących ciekawych atrakcji. W centrum miasta można się natknąć na liczne sklepy, restauracje, dyskoteki i inne lokale, gdzie można bardzo miło spędzić czas. W samym centrum znajduje się też mała plaża i molo, po którym można się przespacerować lub się na nim poopalać, co turyści chętnie czynią. W mieście tym jest też wiele zabytków architektonicznych, m.in dworzec kolejowy, zespół kościoła ewangelickiego, cmentarz ewangelicki czy kaplica ewangelicka. Miasto jest dosyć stare, co widać po jego budynkach, jednak władze dbają o to, by miasto prezentowało się jak najlepiej.
Niedaleko Mikołajek leży inna znana miejscowość mazurska, a mianowicie Mrągowo. To stolica rozrywkowa Polski, gdzie często odbywają się różne, znane wszystkich imprezy. Główną atrakcją jest tu Piknik Country, ale też i Festiwal Muzyki Kresowej i Mazurska Noc Kabaretowa. Na te imprezy zjeżdżają ludzie z całego kraju i na pewno warto w nich wziąć udział. Mrągowo jest stosunkowo niewielkim miasteczkiem, ale ma wiele do zaoferowania turystom.
Jeszcze inną miejscowością, o licznych walorach turystycznych jest Giżycko. Miasto to jest całkiem spore, a że otacza je aż siedem jezior, jest stolicą żeglarstwa i kajakarstwa. Na pewno dużą atrakcją jest tu jedyny zachowany w Polsce most obrotowy, który nadal jest obsługiwany ręcznie. Inną atrakcją jest Twierdza Boyen, na której zwiedzanie warto poświęcić nieco czasu. Są tu także ruiny Zamku Krzyżackiego, chociaż za wiele z niego nie zostało.
Mazury są centrum turystycznym, dlatego mają też mocno rozwiniętą bazę noclegową. Można tu znaleźć noclegi w hotelach, pensjonatach i hostelach, a także liczne domki letniskowe, kempingi i pola namiotowe. Każdy więc może tu znaleźć taki nocleg, jaki będzie mu odpowiadał. Większość ofert noclegowych znajduje się w bliskiej odległości od jeziora, co dla turystów jest wielką atrakcją. Na Mazurach letnią porą zwykle można liczyć na piękną pogodę, ale nawet jeśli jest ona kapryśna, to nie zabraknie tu atrakcji pod dachem. Będąc na Mazurach, na pewno warto wybrać się w rejs po jednym z jezior. Może to być rejs małą łódką lub wielkim statkiem wycieczkowym, na którym można bardzo miło spędzić czas. Mazury są takim rejonem w Polsce, gdzie natura jest czysta i niczym nieskażona. Można więc tu podreperować swoje zdrowie, nacieszyć się spokojem i ciszą. Taki wypoczynek od czasu do czasu każdemu się przyda. Wczasy na Mazurach wcale nie są drogie. Jest tu dużo taniej niż nad morzem, już nie wspominając o wczasach zagranicznych. Warto spędzić tu co najmniej dwa tygodnie, jak nie więcej. To piękne miejsce o wielu zaletach, gdzie będą się dobrze bawiły dzieci i dorośli a także młodzież. Warto noclegów na Mazurach poszukać z wyprzedzeniem, bo rejon ten jest bardzo popularny i cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów. Ofert można poszukać w Internecie, a także w biurach podróży. Mazury najpiękniej się prezentują wiosną i latem a także wczesną jesienią, to właśnie w tym czasie warto się tu wybrać na urlop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here