Na wakacje do Dubaju

Czy warto lecieć na wycieczkę do Dubaju?
Dubaj znajduje się w Emiratach Arabskich. Jest położony na Półwyspie Arabskim. Jest pod wpływem klimatu pustynnego: takiego samego, jaki panuje na przykład na Saharze. Jeśli mielibyśmy na przykład porównać Dubaj z położeniem Wysp Kanaryjskich, to wielkie arabskie miasto położone jest nieco bardziej na południe.

Czytając rankingi największych atrakcji Dubaju spostrzeżemy szybko, że prawie na każdym miejscu znajduje się galeria handlowa lub jakiś wieżowiec. W zasadzie Dubaj jest specyficzny jako miejsce turystyczne i na pewno nie jest polecany osobom, które lubią włóczyć się z plecakiem po Wietnamie lub spędzać wakacje w wioskach rumuńskich, tudzież oglądając skanseny na Białorusi. Zdecydowanie jednak warto wybrać się do Emiratów, jeśli chcemy zobaczyć najwyższe wieżowce na świecie i wypocząć w luksusowych warunkach. Dodatkowo, Dubaj jest doskonałą destynacją na wakacje dla architektów, którzy są zafascynowani inwestycjami, które są czynione w tym mieście. Dość wspomnieć budynki, które znajdują się na usypanej sztucznie wyspie w formie palmy. Mieszkają tam obecnie sami milionerzy, ale można tam dolecieć z przewodnikiem.
Miasto nie jest przystosowane do robienia sobie spacerów. Nie ma typowych dla naszych miast chodników i starówek. Lepiej jest mieć wypożyczony samochód jeśli chcemy zwiedzać Dubaj. Osoby spragnione ruchu mogą udać się na jedną z wielu profesjonalnych siłowni urządzonych w tym mieście lub na plażę.

Kiedy lecieć na wakacje do Dubaju?
Polacy źle znoszą upały panujące w Dubaju w miesiącach od maja do końca września. Zdecydowanie lepiej jest zaplanować sobie Dubaj – wakacje na jesieni oraz w zimie. Dla wielu zresztą właśnie styczeń i luty są najlepszymi miesiącami na takie letnie eskapady: gdy w Polsce zimno, wieje i pada deszcz, to w Dubaju możemy wyciągnąć strój kąpielowy i opalać się na plaży. Akumulatory po takich wakacjach są naładowane na długo.

Czy warto pojechać do Dubaju?
Dubaj to miasto, które kojarzy się z luksusem. I tak faktycznie jest: widać tutaj, że miasto zamieszkują bogaci ludzie. Jednak pod względem turystycznym nie jest to duża atrakcja dla osób, które zwiedziły już bardzo wiele miejsc. Nadal jednak Dubaj jest dobry dla osób, które chcą polecieć na wakacje do jakiegoś ekskluzywnego miejsca,w którym usługi będą na najwyższym poziomie. Wielki, luksusowy hotel z widokiem na inne wieżowce i z basenem na 40-stym piętrze? To właśnie zobaczymy w Dubaju. Jeśli lubimy ekskluzywne restauracje oraz jeśli lubimy kasyna i doskonałej jakości salony kosmetyczne, to w Dubaju na wakacjach będziemy czuć się jak u siebie. W tym mieście znajduje się największe na świecie centrum handlowe,w którym można spędzić cały dzień. W jednym z nich znajduje się nawet pole do jeżdżenia na snowboardzie.

Kultura indyjska w Dubaju
Dubaj to miasto niekoniecznie tylko arabskie. Znajduje się tutaj duża społeczności Hindusów. Dlatego osoby znudzone zwiedzaniem centrów handlowych i oglądania drapaczy chmur mogą odpocząć w restauracjach hinduskich i wypróbować specjałów serwowanych w tym miejscu. Dania hinduskie serwowane w Dubaju są zrobione ze świeżych warzyw i owoców, nierzadko ściąganych z Indii. Można tutaj zjeść i wykwintne dania z przystawkami za 90 dolarów, ale można zjeść również niedrogie dania, z cenami porównywalnymi do polskich.

Kilka słów hejtu na Dubaj
Turyści, którzy poszukują prawdziwych atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc do zobaczenia są więc tym miastem rozczarowani. Dlaczego więc wakacje – Dubaj cieszą się tak dużym powodzeniem turystów? Dużym wytłumaczeniem jest fakt, że prężnie działa tutaj reklama. Ci, którzy rządzą Dubajem mają po prostu ogromne zasoby na reklamę i promocję turystyki. Miasto to reklamuje się jako mekka turystów oraz jako miejsce, w którym prężnie rozwijają się biznesy. Czy jest to prawda? Istnieją glosy, że tak naprawdę jest to bardzo hermetyczne miasto, zamknięte na zagraniczne inwestycje, zamknięte też na wymianę handlową z zachodnim światem, ze względów religijnych.

Warto jednak udać się choć raz do Dubaju, aby na własne oczy zobaczyć, jak funkcjonuje miasto, które zbudowało się od zera w ciągu zaledwie trzydziestu lat. Mieszkańcy dosłownie musieli przesiąść się z wielbłądów do miejskich apartamentowców. Ze względu na uwarunkowania gospodarcze, dostawali od rządu pieniądze w zasadzie za nic. Ma to swoje konsekwencje w ich dzisiejszej mentalności. Nie rozumieją Zachodu i nie chcą go rozumieć. Wygrywają jednak swoim bogactwem. Kobiety, które samodzielnie chcą wyjechać do Dubaju i mieszkać tam funkcjonując jako singielki, mogą być narażone na niebezpieczeństwo. Gwałty, zabójstwa i porwania są na porządku dziennym, mimo że się o tym oficjalnie nigdy nie mówi.

Jednak pomijając nienawiść do Dubaju, warto udać się tutaj na przykład po to, aby mieć możliwość obcowania ze sztuką Bliskiego Wschodu. Urządzono tutaj kilak ciekawych muzeów sztuki, w których można zgubić się na cały dzień. Między innymi znajdują się w dzielnicy Alserkal Avenue. Znajduje się tutaj słynna Dubajska Dzielnica Designu. Można tuta przybyć na dubajski festiwal projektowania, który jest prawdziwą gratką dla architektów wnętrz.
Poza tym, tylko w Dubaju możemy wjechać na najwyższy budynek świata i podziwiać widok znad chmur. Prawie nigdy nie zobaczymy, co się dzieje w dole, bo zawsze będziemy grubo nad wysokością białych obłoków. Robi to niesamowite wrażenie na każdym, kto tego spróbował. Jest to budynek dwa razy większy od Empire State Building, nazywa się Burj Khalifa i ma wysokość 828 metrów. Znajduje się tutaj dokładnie 163 piętra.

Pokazy fajerwerków
Świat Arabów zamieszkujących Dubaj to świat przepychu. Wato udać się tutaj w czasie, gdy odbywają się święta, wówczas będziemy mieli okazje zobaczyć jedne z najlepszych na świecie pokazy sztucznych ogni. Właściciele hoteli stawiają sobie za punkt honoru prześcignąć poprzednie pokazy – chcą urządzać za każdym razem lepsze.

Jedną z atrakcji dla zwiedzających Dubaj jest przejażdżka tradycyjną drewnianą łodzią po wodach okalających Dubaj. Za niewielkie pieniądze można przejechać się łódką, odpoczywając od wielkich opałów, które nawiedzają ten kraj. Odnośnie upałów: szukając noclegów na wakacje w Dubaju,koniecznie sprawdźmy, czy hotel oferuje pełną klimatyzację w środku. Bez dobrych wentylatorów nie da się wytrzymać spokojnie urlopu w Emiratach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here