małą walizkę na kółkach

Zróżnicowane nie tylko pod względem materiału wykonania, ale również funkcjonalności. Małe walizki na kółkach stanowią szeroką kategorię produktów. Twarde, miękkie, z różną ilością kółek, a także wyróżniające się rozmaitym wyposażeniem. Każdy, kto wyrusza w podróż i stoi przed koniecznością zakupu bagażu powinien wiedzieć, na jakie elementy zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie zarówno komfort przemieszczania się, jak również bezpieczeństwo spakowanych rzeczy.

Materiał

Po małe walizki na kółkach sięgamy najczęściej wtedy, gdy wybieramy się na krótki wyjazd i nie zachodzi potrzeba pakowania ze sobą wielu rzeczy. Pomimo niewielkich rozmiarów są wystarczająco pojemne, aby pomieścić niezbędną odzież czy kosmetyki na krótki, kilkudniowy wypad. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że najważniejszym elementem jest jej jakość. Musi bowiem być wykonana z trwałych i wytrzymałych materiałów. Producenci w tym zakresie oferują klientom dwa rozwiązania. Pierwsze z nich obejmuje kupno małej walizki na kółkach z miękkiego materiału. Stanowi polecany wybór do przewożenia odzieży, obuwia czy innych akcesoriów. Drugą opcję stanowi twarda walizka na kółkach. Jako, że wykazuje się większą odpornością na wgniecenia i pęknięcia od swojej poprzedniczki, stanowi doskonałe rozwiązanie, jeśli w podróż zabieramy cenne lub kruche przedmioty, jak komputer, tablet, kamerę itp.

Kółka

Dla zwiększenia funkcjonalności i komfortu przemieszczania się, mała walizka na kółkach powinna być wyposażona w teleskopową rączkę. Wysuwany uchwyt pozwoli na swobodne dopasowanie jej do wzrostu użytkownika, zapewniając maksymalną wygodę. Nie bez znaczenia pozostaje również jakość i ilość kółek. Jak przekonują producenci, najlepsze modele kółek to te wykonane z kauczuku. Niezbyt polecane są plastikowe – głównie z uwagi na małą wytrzymałość i słabą jakość wykonania. Druga kwestia dotyczy ilości kółek. Lepszy będzie model na 2 czy może 4 kółkach? Wszystko zależy od tego, jak będzie używana mała walizka na kółkach. Jeśli ma pełnić rolę bagażu podręcznego podczas krótkich wypadów, to wystarczające będą dwa kółka. Jeśli jednak w czasie podróży będzie zachodziła konieczność przemieszczania się pieszo, wówczas o wiele lepszym wyborem będzie model na czterech kółkach – przede wszystkim ze względu na większą zwrotność i komfort kierowania.

Dodatkowe wyposażenie

Jaka powinna być idealna mała walizka na kółkach? Czy jakość kółek i wykorzystanego do produkcji materiału w sposób wystarczający zapewni podróżującemu wygodę przemieszczania się? Oczywiście, że nie! Bardzo przydatne będą wszelkiego rodzaju udogodnienia, jak dodatkowe kieszonki, przegrody czy pasy zapobiegające przesuwaniu się odzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here