Gdzie na wakacje w listopadzie?

Polska zimowa pogoda zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Gdy widzimy panujący na oknem mróz, silny wiatr i opady deszczu lub śniegu, a po sprawdzeniu temperatury powietrza okazuje się, że wynosi ona mniej niż zero stopni C, wolimy po prostu zaszyć się w swoim domu, położyć pod ciepłą kołderką i już więcej z niej nie wychodzić. W swojej głowie uciekamy do gorących miejsc i wyobrażamy sobie, jak leżymy na cieplutkim piasku, a nasze stopy orzeźwia fala chłodnej morskiej wody. Tęsknimy do lata i wiosny, kiedy to promienie słoneczne dostarczały nam witaminy D, a my mogliśmy się cieszyć ogromną ilością energii i fantastycznym samopoczuciem. Teraz też jednak możemy to sobie wszystko zapewnić! Zamiast planować swoje wakacje latem i wiosną, kiedy to nawet w naszym kraju możemy cudownie odpoczywać, udajmy się na swój urlop właśnie teraz, gdy narzekamy na polską nieciekawą aurę. Wyjedźmy do dalekich krajów już na początku jesieni, mogąc w taki sposób skorzystać z ciekawszych ofert licznych biur podróży. A gdzie na wakacje w listopadzie? Do wyboru mamy naprawdę wiele fantastycznych kierunków!

Udając się na swoje wakacje w listopadzie bądź październiku, jesteśmy w stanie przede wszystkim sporo zaoszczędzić. Pomyślmy o tym logicznie. Zdecydowanie największa grupa turystów odwiedza dalsze zakątki świata latem lub wiosną. Sami najprawdopodobniej też postępowaliśmy dotychczas w taki sposób. Nie myśleliśmy nawet o tym, by wziąć urlop jesienią czy zimą, dlatego podążaliśmy za tłumem innych wczasowiczów i rozpoczynaliśmy swoje podróże dopiero wtedy, gdy w naszym kraju pogoda zaczynała się poprawiać. A przecież to, że jesienią u nas jest zimno, nie znaczy wcale, że taka sama pogoda panuje w innych częściach świata. Wiele jest takich miejsc, w których niemalże o każdej porze roku panują bardzo wysokie temperatury. Udając się do tych krajów już na początku jesieni, możemy skorzystać z tańszych propozycji wycieczek różnych biur podróży. Zyskujemy też spokój i ciszę, których latem raczej nie uświadczymy. Możemy wypoczywać z dala od całej masy turystów, spędzając trochę czasu sami ze sobą. Odpoczywamy też od naszej polskiej jesiennej aury, która potrafi nas tak mocno przytłoczyć, iż nieraz to przez nią wpadamy w depresyjny nastrój. Nic nam się już nie chce i nie mamy energii do pracy czy normalnych życiowych czynności. Naładujmy więc swoje baterie w cieplejszym miejscu i wróćmy do swojego kraju w doskonałych humorach. Wakacje jesienią mogą być naprawdę wspaniałe i zaraz się o tym przekonamy.

Gdzie na wakacje w listopadzie? Zadając to pytanie pracownikom biur podróży, na pewno usłyszymy od nich, że jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków o tej porze roku jest Cypr. To wyspa, która leży na samym Morzu Śródziemnym. W niczym nie przypomina ono naszego standardowego Bałtyku, więc jeśli nigdy wcześniej nie wynurzaliśmy swojego nosa poza granice własnego kraju, teraz mamy na to niesamowitą okazję. Spędzając wakacje na Cyprze, znajdziemy się w pobliżu samej Turcji, którą też na pewno warto odwiedzić, chociażby ze względu na jej nietypową kulturę bądź liczne zabytki. Pamiętajmy jednak, że jeśli rzeczywiście rozważamy spędzenie swojego urlopu na Morzu Śródziemnym, potrzebujemy do realizacji tego planu paszportu. Do jesieni pozostało nam jeszcze kilka ładnych miesięcy, dlatego spokojnie zdążymy go sobie wyrobić, o ile teraz o to zadbamy. A warto to zrobić, by móc zobaczyć przepiękny Cypr na własne oczy. Występujące na nim plaże są niezwykle zróżnicowane – niektóre z nich wypełnione są piaskiem, na którym z przyjemnością się rozłożymy, inne z kolei pokryte są niezwykłymi kamieniami bądź żwirem. Na Cyprze niemalże o każdej porze roku panuje też wspaniała pogoda. Temperatura powietrza w listopadzie wynosi tutaj ponad dwadzieścia stopni. Ucieknijmy więc do tego miejsca, jeżeli mamy dość naszej polskiej jesiennej pluchy. Takie wakacje na pewno nam się należą!

Jeżeli jednak stwierdzimy, że Cypr jest dla nas zbyt dalekim kierunkiem i uznamy, że wolelibyśmy spędzić wakacje w nieco bliższej okolicy, zawsze możemy udać się na niesamowitą wyspę o nazwie Fuerteventura. Mnóstwo mieszkańców Europy udaje się na nią właśnie podczas jesieni, a niektórzy robią to także w trakcie samej zimy. Wyspa ta należy do samej Hiszpanii, jednakże graniczy dość mocno z samą Afryką i to właśnie dzięki tej lokalizacji niemalże zawsze możemy cieszyć się na niej fantastyczną i sprzyjającą wypoczynkowi pogodą. Przez cały rok panuje tutaj temperatura wynosząca ponad dwadzieścia stopni C. Nie jest to jednak jedyna zaleta tej wyspy. Cała masa Europejczyków decyduje się ją odwiedzić ze względu na jej niezwykłe walory estetyczne. Niektórzy uważają nawet, że jest to jedna z najpiękniejszych plaż na świecie, którą po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Koniecznie to zróbmy, jeśli tylko mamy na to pieniądze. To istny raj dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Niektórzy udają się na tę wyspę tylko po to, by móc uprawiać kitesurfing i pływać na desce. Takie wakacje wypełnione aktywnością fizyczną pozwolą nam odprężyć się psychicznie i zapomnieć o wszystkich nurtujących nas problemach. Nic tak nie działa dobrze na samopoczucie jak solidna porcja porządnego wysiłku!

A gdzie na wakacje w listopadzie w Polsce? Jeżeli musimy wziąć urlop podczas tej jesiennej pory roku, ale nie stać nas niestety na żadne dalsze podróże, zawsze możemy pozostać w swoim rodzimym kraju i równie ciekawie spędzić w nim wszystkie swoje wolne dni. Polska to przecież nie tylko sam Bałtyk. Nasz kraj zachwyca zagranicznych turystów także fantastycznymi pasmami górskimi, których my sami często nie jesteśmy w stanie docenić. Tym razem postarajmy się to zrobić. Zamiast wyjeżdżać do odległych krajów i wydawać na takie wycieczki swoje ostatnie pieniądze, udajmy się po prostu do cudownego Zakopanego i skorzystajmy z niemalże darmowej formy rozrywki – chodzenia po górach. Zdecydujmy się na zdobycie Giewontu lub przynajmniej niższej Gubałówki. Przekonajmy się, że nasz własny kraj jest równie piękny co zagraniczne państwa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here