Gdzie na wakacje w grudniu

Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie warto wybrać się na wakacje w grudniu. Oczywiście nie jest to taki łatwy wybór i przeanalizować należy dużo za i przeciw. Wszystko zależne jest też od oczekiwać wobec danego miejsca. Niektórzy w końcu wolą postawić na ciepłe miejsca, w których będą mogli odpoczywać nad basenem, na plaży, czy po prostu czerpać z pięknego słońca, podczas gdy inni po prostu będą woleli szaleć na stoku, czy lepić bałwany. Zakłada się jednak wszech obecnie, że wakacje oznaczają miejsca ciepłe, więc chodzi bardziej o wyjazd w celu relaksu na słońcu, niżeli wyjazdy do zimnego miejsca.

Gdzie na wakacje w grudniu? Warto zapoznać się z miejscami najbardziej godnymi polecenia.

Jednym z miejsc, które szczególnie polecane są do odwiedzenia zwłaszcza zimą (ale oczywiście nie tylko, ponieważ zawsze jest to miejsce wyjątkowe) jest Kenia. Szczególnie atrakcyjna o tej porze roku jest pogoda, która przyciąga jak magnez zwłaszcza osoby z krajów, w których zimowa pogoda nie jest aż tak łaskawa i nie pozwala na rozkoszowanie się słonecznymi promieniami. W grudniu średnia temperatura może nawet przekroczyć trzydzieści stopni ciepła, co jest wynikiem zdecydowanie wyższym, niż w Polsce, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nawet, gdy dany rok jest akurat wyjątkowo zimny, i tak spokojnie można liczyć na temperatury przekraczające dwadzieścia stopni, które w dodatku w tej części świata są bardziej odczuwalne, niżeli taka sama temperatura, chociażby w Polsce. Na pewno dzięki temu Kenia kusi turystów z Europy, a przy okazji ma bardzo dużo do zaoferowania. Jest to jedno z nielicznych miejsc, w których można wybrać się na przykład na Safari i zobaczyć codzienne życie dzikich zwierząt. Na pewno wydarzenie to powinno znaleźć się na liście rzeczy do zrobienia przynajmniej raz w życiu. Bardzo kuszące są także godziny słoneczne w ciągu dnia. Przeciętnie słońce w Kenii świeci przez 9 godzin w ciągu każdego dnia. Rzadko zdarza się, że przytrafiają się deszczowe dni, ale niestety i to należy wziąć pod uwagę. Deszcze z reguły nie trwają jednak zbyt długo i na nowo można rozkoszować się piękną pogodą, która zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Jakie są koszty takiego wyjazdu i, czy jest to wyjazd, na który może odłożyć sobie każdy?
Wyjazd do Kenii można zorganizować sobie samemu lub z biurem podróży. Wszystko zależne jest od tego, czy się woli postawić na wygodę, czy może samemu móc decydować o przebiegu swojej podróży. Warto wspomnieć o tym, że bardzo często samodzielne zorganizowanie takiej podróży jest po prostu tańsze, ponieważ można czekać na okazjonalne bilety w dobrych cenach oraz znaleźć tańsze miejsca noclegowe. Wszystko jednak, jak już było wspomniane, zależy od indywidualnych potrzeb danej osoby, oraz tego, czy woli luksus, czy może zadowoli się tańszym i mniej efektownym zamiennikiem. Z biurem podróży do Kenii można polecieć za kwotę około czterech tysięcy złotych za osobę, a wybierając się samodzielnie, można zorganizować sobie bilety lotnicze nawet o połowę taniej. Warto czekać więc na dobre okazje i spontanicznie kupować bilety, jeśli można sobie pozwolić na tak niezobowiązującą podróż w dowolnym terminie. Oczywiście lot do najkrótszych nie należy, ale czego nie robi się dla pięknych widoków i udanych wakacji? Zdecydować można się na lot do Nairobi oraz Mombasy. Nairobi jest doskonałą bazą wypadową dla każdego, kto planuje udać się na safari lub po prostu interesują go bardziej dzikie klimaty i chciałby po prostu obcować z przyrodą. Mombasa jest doskonała dla każdego, kto chciałby zahaczyć o plaże i wypoczywać nad oceanem.

Oczywiście to nie koniec pięknych miejsc, które można wybrać zimą, aby choć na moment przenieść się do słonecznego raju. Kolejnym miejscem, które nasuwa się na myśl, gdy myśli się gdzie na wakacje w grudniu, oczywiście jest Kuba. Kto choć raz nie marzył o tym, aby przenieść się na słoneczną Kubę i skosztować typowych specjałów, pozwiedzać magiczną i pełną klimatu Hawanę, a potem przenieść się na plaże z białym piaskiem i po prostu odpocząć? Kuba to idealne miejsce, zarówno dla tych, którzy lubią odpoczynek, jak i dla tych, którzy ciekawi są nowych miejsc. Dzięki swojej różnorodności, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest to więc miejsce na wakacje dla całych rodzin, ale i dla par, czy nawet samotnych podróżników, choć wtedy oczywiście należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ Kuba jest niestety państwem dosyć biednym i nie brakuje naciągaczy.
W grudniu pogoda, jak i ogólny klimat, cały czas pozwalają na błogi odpoczynek. To dlatego jest to miejsce szczególnie rekomendowane. Średnia temperatura w grudniu wynosi nawet dwadzieścia siedem stopni. Najniższa to nieco poniżej dwudziestu stopni, co wciąż daje doskonały wynik. Słońce świeci przez około siedem godzin w ciągu dnia, więc spokojnie można wykorzystać ten czas, zarówno na opalanie się na plaży, jak i na zwiedzanie. Warto zabrać więc ze sobą olejek do opalania, okulary przeciwsłoneczne i kapelusz, który będzie chronił głowę przed przegrzaniem. Ile kosztują same bilety lotnicze? Niestety nie są to małe koszta.
Bilety najpewniej będą kosztować przynajmniej dwa tysiące w obie strony, a jeśli uda się znaleźć tańsze, jest to prawdziwa okazja, z której jak najprędzej warto skorzystać! Najwięcej ludzi lata do Varadero. Tam też można znaleźć tańsze połączenia, a przy okazji odpocząć na brzegu oceanu. Varadero jest miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów. Głównie ze Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz z Kanady, ale generalnie można tam znaleźć turystów z całego świata, którzy odwiedzają Kubę w poszukiwaniu słońca oraz relaksu. Oczywiście lecieć można też prosto do Hawany, choć zdecydowanie jest to połączenie droższe. Dlatego też warto, jeśli oczywiście ma się taką możliwość, szukać połączeń z innych krajów Europy. Bardzo często w atrakcyjnych cenach można znaleźć połączenia z innych krajów, na przykład z Niemiec. Kuba jest bardzo preferowana przez Niemców, więc można na nią lecieć z różnych, niemieckich miast.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here