Wakacje w Dubaju

Podróżowanie po całym świecie jest bardzo ciekawą formą aktywności życiowej. Trzeba przyznać, że w trakcie wykonywania wielu zawodów niezbędne jest posiadanie rozległej i bardzo spersonifikowanej wiedzy o naszej planecie. Jak powszechnie wiadomo, człowiek, który dużo wie o świecie, wydaje nam się być osobą niezwykle interesującą. Dlatego doradcy handlowi, przedstawiciele wielkich firm, prawnicy oraz pracownicy korporacji bardzo często decydują się na odbywanie podróży w dowolny kąt świata co najmniej raz na pół roku. Trzeba przyznać, że taka forma aktywności może im przynieść wiele korzyści, ponieważ łatwiej budować swój indywidualny wizerunek, gdy uchodzimy w społeczeństwie za człowieka interesującego.

Warto nadmienić, że w ramach odbywania podróży po całym świecie możliwe jest także nabycie wielu kontaktów o charakterze biznesowym. Sprawia to, że z łatwością możemy poszerzyć własną sieć afiliacyjną i sprawić, że nasz produkt lub usługa będą się lepiej sprzedawać. Duże znaczenie ma fakt, iż obecnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na eksplorację rynków arabskich. To właśnie tam jest obracana największa część światowego kapitału. Należy zaznaczyć, że obecnie gospodarka tamtejszych państw nie opiera się już tylko i wyłącznie na surowcach. Sprawia to, że istnieje spore zainteresowanie europejską myślą technologiczną. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby każdy, kto może na tym zyskać, zwiedził Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jest to konfederacja, w ramach której zrzeszone są najbogatsze państwa Półwyspu Arabskiego. Co ważne, tamtejsza ludność jest bardzo otwarta na turystów, dlatego możemy liczyć na bardzo ciepłe przyjęcie z ich strony.

Najbardziej prężnie rozwijającym się miastem tamtejszej okolicy jest oczywiście Dubaj. Jest to kierunek najczęściej wybierany przez turystów, ponieważ to właśnie tam skupia się życie gospodarcze i kulturalne Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dubaj – wakacje mogą okazać się jedną z największych atrakcji w życiu. Taką formę wypoczynku z pewnością docenią wszystkie osoby, które interesują się najnowszymi osiągnięciami technologii. To właśnie tam za kilka lat mają zaistnieć przewozy latającymi taksówkami. Ponadto możliwe jest zwiedzanie licznych zakładów produkcyjnych, które pracują nad nowoczesnymi urządzeniami i maszynami. Zdecydowanie zaleca się, aby przynajmniej jeden dzień pobytu przeznaczyć na taką formę doskonalenia swojej wiedzy o technologii. Może okazać się, że ta materia wyda nam się bardzo interesująca, a w żadnym innym państwie czy mieście nowoczesna myśl nie jest tak wyraźna jak w Dubaju.

W omawianym mieście największą atrakcją turystyczną jest oczywiście Burdż Chalifa, czyli największy budynek na świecie. Monumentalna budowla, licząca 160 pięter, jest częściowo dostępna do zwiedzania przez turystów. Patrząc z perspektywy jednego z najwyższych pięter, można dojść do przekonania, iż stoi się na dachu świata. Ponadto w ramach zwiedzania tego budynku możliwe jest skorzystanie z baru w chmurach oraz innych udogodnień, które zostały przewidziane dla zwiedzających. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że istnieje tam również zaplecze hotelowe, które pozwoli nam spędzić wymarzony urlop w luksusowych warunkach. Ważne jest, iż ceny w tym przypadku nie są zbyt wysokie, co sprawia, że niemal każdy turysta może skorzystać z oferty all inclusive.

Miłośnicy zakupów z pewnością docenią możliwość zwiedzenia The Dubai Mall. Jest to ogromnych rozmiarów centrum handlowe, które należy do jednych z największych na świecie. Co ważne, możliwe jest tam zastanie zarówno marek lokalnych, jak i przedstawicielstw wielkich światowych korporacji. Obok centrum jest zlokalizowana marina, na której można z powodzeniem wypożyczyć jacht na wycieczkę po Morzu Arabskim. Spore pole możliwości dają również obiekty infrastruktury towarzyszącej, takie jak korty tenisowe, baseny, SPA i siłownie. Niemal każdy turysta może znaleźć budynek, w którym będzie mógł z powodzeniem realizować swoje pasje – także w czasie trwania wakacji marzeń.

Jeżeli chodzi o ceny w Dubaju, są one stosunkowo niskie. Przeważa pogląd, iż żywność może okazać się droższa niż w polskich sklepach. Należy mieć jednak na uwadze, że na lokalnych targowiskach można z powodzeniem negocjować ceny. Targowanie się jest wpisane w kulturę arabską, dlatego zdecydowanie zaleca się korzystanie z tej możliwości. Czasami możliwe jest wynegocjowanie sporego rabatu, dlatego zdecydowanie każdy powinien skorzystać ze swoich umiejętności mediacyjnych i koncyliacyjnych. W dobrym tonie jest również zakupienie większej liczby dóbr materialnych u jednego handlarza. Wtedy arabski kupiec będzie w stanie udzielić nam dodatkowego rabatu, który dodatkowo uatrakcyjni jego ofertę cenową. Warto także nadmienić, iż ceny benzyny w Dubaju są znacznie niższe niż w Polsce. Spowodowane jest to kilkoma czynnikami, przede wszystkim wydobyciem ropy na miejscu oraz niską akcyzą na produkty paliwowe. Dlatego każdy, kto lubi spędzać czas za kółkiem, powinien zabrać w podróż swój samochód. Trasy szybkiego ruchu skupione są w bardzo zorganizowaną sieć, w ramach której można łatwo trafić w każdy zakątek miasta.

W trakcie pobytu w Dubaju warto zwiedzić także Wyspy Palmowe. Ciekawostką jest, iż nie są to wyspy pochodzenia naturalnego, lecz całkowicie zbudowane przez człowieka. Sprawia to, że można spędzić ekskluzywne wakacje na specjalnej platformie, która wyglądem przypomina archipelagi europejskich kurortów. Piaszczyste plaże, ciepła woda i tłumy turystów z całego świata czekają na każdego miłośnika przygód. Przed wykupieniem biletu na wymarzone wczasy należy jednak pamiętać, że Dubajczycy bardzo dbają o to, aby szanować ich kulturę i obyczaje. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby kobiety nosiły stroje zakrywające ramiona, natomiast mężczyźni powinni unikać koszulek z symbolami religijnymi. Na ogół nie ma z tym większych problemów, jednak warto mieć na uwadze, że kultura europejska znacząco różni się od arabskiej. Z drugiej jednak strony każdy, kto choć raz w życiu pojechał do Dubaju, chce tam wrócić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here