Gdzie na wakacje w październiku?

Wakacje kojarzą się nam wszystkim z samym latem, jednak nie znaczy to wcale, że nie możemy spędzić swojego urlopu podczas innych pór roku. Z wielu względów może się to nam bardzo opłacić! Kto powiedział, że musimy koniecznie wyjeżdżać w lipcu czy sierpniu? Oczywiście o ile chcielibyśmy przeżyć swoje wczasy w Polsce, najprawdopodobniej zaplanowalibyśmy je właśnie na lato głównie z powodu pogody, która w naszym kraju podczas innych pór roku bywa bardzo nieprzyjemna. Jeżeli jednak tym razem mamy w planach ruszyć gdzieś dalej i odwiedzić zupełnie inne zakątki świata, robiąc to chociażby w trakcie jesieni, tylko na tym zyskujemy. Przede wszystkim nie musimy wypoczywać w tłumie innych wczasowiczów. Niemalże w każdym miesiącu lata na tych najpiękniejszych wyspach i w najsłynniejszych krajach jest ich całe mnóstwo, przez co my nie uzyskujemy swojego upragnionego i wymarzonego spokoju. Wręcz zaczynamy się jeszcze bardziej denerwować, gdy przychodzi nam po raz kolejny stanąć w długiej kolejce po gofra lub szukać miejsca na plaży, aby rozłożyć się ze swoim małym ręcznikiem. Unikniemy takich sytuacji, jeśli tylko dowiemy się, gdzie na wakacje w październiku. Wykorzystajmy naszą brzydką Polską jesień do wyruszenia w dalszą podróż i przeżycia czegoś zupełnie nowego. W niektórych częściach naszego świata nawet podczas tej pory roku będziemy mogli cieszyć się upalnym słońcem i bardzo wysokimi temperaturami powietrza. A taka pogoda zdecydowanie sprzyja wakacyjnemu wypoczynkowi.

Mało kto z nas przepada za jesienią. Gdybyśmy mieli wymienić swoją ulubioną porę roku, najprawdopodobniej powiedzielibyśmy, że jest nią albo lato, albo wiosna. Nawet zima bywa dużo bardziej urokliwa od jesieni, bo ujemnym temperaturom towarzyszą podczas niej przepiękne opady śniegu, które wprowadzają nas w świąteczny nastrój. A co ma nam do zaoferowania polska jesień? Zazwyczaj wyłącznie szarą i smutną aurę, depresyjny nastrój i brunatne barwy oraz ciągłe opady deszczu i niskie nieprzyjemne temperatury. Zamiast godzić się na życie w takiej aurze, możemy przełożyć swój urlop z lata na listopad bądź październik. Ucieknijmy ze swojego pochmurnego kraju właśnie podczas jesieni i cieszmy się jej pięknem w znacznie cieplejszych i słonecznych okolicach. Nasz jesienny urlop nie musi wcale trwać przez cały tydzień. Możemy pozwolić sobie po prostu na kilkudniowy wyjazd lub wyskoczyć do niedalekiego państwa na dłuższy weekend, aby zaznać odrobiny promieni słonecznych i poprawić sobie humor. Propozycji jesiennych wycieczek jest całe mnóstwo, więc jeśli tylko zaczniemy się im przyglądać, na pewno znajdziemy wśród nich taką ofertę, z której od razu będziemy chcieli skorzystać. Koniecznie to zróbmy! Przekonajmy się, jak mogą wyglądać takie wakacje w październiku.

Przejdźmy jednak do samych konkretów. To, że postanowiliśmy spędzić swoje wakacje podczas jesieni, o niczym jeszcze nie świadczy. Niektórzy Polacy rzeczywiście biorą urlop w październiku czy listopadzie, ale zamiast wykorzystać ten czas do wyruszenia gdzieś dalej, pozostają w swoim ojczystym kraju i udają się w góry. Oczywiście nikt nie twierdzi, że jest to zły pomysł, ale jeśli już wielokrotnie byliśmy w Tatrach czy Bieszczadach, a wszystkie słynniejsze szczyty mamy już zaliczone, powinniśmy raczej ruszyć gdzieś dalej i przekonać się, jak piękny jest cały nasz świat. Gdzie na wakacje w październiku? Jeżeli spojrzymy na wycieczki oferowane przez biura podróży, zaplanowane właśnie na ten miesiąc, zauważymy pewną małą tendencję – większość z nich ukierunkowana jest na zwiedzanie Toskanii. To wspaniała włoska kraina, która zachwycić nas może dosłownie na każdym kroku. Dzięki niej przeniesiemy się do zupełnie innego świata i na tych kilka dni zapomnimy całkowicie o problemach związanych z pracą czy domem. Będziemy mogli raczyć się cudownym włoskim winem, spożywając je w towarzystwie prawdziwej włoskiej pizzy lub owoców morza. Jeżeli chodzi o temperaturę powietrza panującą w tej części Włoch, w listopadzie zwykle przekracza ona dwadzieścia stopni, pozwalając nam na relaksowanie się na plaży, ale również i na komfortowe zwiedzanie. A w tym kraju naprawdę jest co zwiedzać!

Zwiedzanie powinno być stałym elementem naszych podróży, ale jeśli ostatnio czujemy się przemęczeni i mocno zestresowani, najprawdopodobniej wakacje będziemy woleli wykorzystać do beztroskiego i zwykłego wypoczynku. Swoje siły na pewno zregenerujemy na Teneryfie. Jest to jedna z najpiękniejszych i jednocześnie największych wysp hiszpańskich. Za każdym razem, niezależnie od tego, kiedy się na nią udamy, spotkamy się tutaj z fantastyczną i sprzyjającą urlopowi pogodą. Nawet w samym środki jesieni temperatura dochodzi tutaj do dwudziestu sześciu stopni C, a bywa i tak, że jest nawet wyższa, osiągając pułap trzydziestu stopni! Na Teneryfie nawet w listopadzie poczujemy się jak w samym środku lata. Zachwycimy się cudownymi plażami tej wyspy, z przyjemnością się na nich rozkładając i racząc swoje ciało promieniami słonecznymi. W zależności od tego, na którą część wyspy postawimy, będziemy mogli zaznać nieco innej aury. Jeżeli więc wolimy chłodniejszy klimat, udajmy się do jej południowych części.

Ostatnim hitem większości biur podróży jest także Portugalia. Jeżeli chcielibyśmy odpoczywać w niej w listopadzie, moglibyśmy zdecydować się na wykupienie wycieczki na Maderę. Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza portugalska wyspa, o której mogliśmy już kiedyś usłyszeć. W ciągu dnia nawet jesienią temperatura powietrza przekracza na niej dwadzieścia stopni, choć noce są znacznie zimniejsze i musimy się na nie także przygotować. To, co turyści doceniają na Maderze, to przede wszystkim jej zróżnicowany i bardzo ciekawy krajobraz. Tuż obok piaszczystych i słonecznych plaż dostrzeżemy bowiem wysuwające się pasma gór, które na pewno skuszą nas na wybranie się na pieszą wycieczkę. Na tej wyspie po prostu nie da się nudzić – każdego dnia możemy robić na niej coś zupełnie innego. A to właśnie sprawia, że nasze wakacje stają się niesamowicie atrakcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here