Zwiedzamy Egipt

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wczasy za granicę. Mimo, że w Polsce też jest wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia, to jednak naszych rodaków ciągnie do luksusów wielkiego świata. Jest wiele znanych rejonów turystycznych, które są chętnie wybierane przez turystów z całego świata, można jednak zauważyć, że to właśnie Egipt jest jedną z najczęściej wybieranych propozycji wakacyjnych.
Kilka słów o Egipcie
Położenie Egiptu znajduje się w północno wschodniej części Afryki. To kraj o bardzo upalnym klimacie, co głównie przyciąga uwagę turystów. Przez cały rok jest tu bardzo ciepło, nawet w zimie można korzystać z uroków Morza Śródziemnego i Morza Czerwonego. Państwo to lepiej omijać w szczycie wakacyjnym, bo wtedy temperatury przewyższają tu 40 stopni, jest więc bardzo upalnie i skwarnie, co utrudnia zwiedzanie tego przepięknego rejonu. Egipt słynie ze swoich największych atrakcji turystycznych, dlatego też wycieczki do Egiptu można znaleźć w ofercie każdego biura podróży.
Atrakcje egipskie
Jedną z nadrzędnych atrakcji turystycznych Egiptu, są piramidy. O nich słyszał chyba każdy, ich niezwykła forma, wiek a także styl, zachwycają turystów od kilkuset lat. Piramidy w Gizie, bo to właśnie o nich mowa, leżą niedaleko Kairu. Nie ma takiego drugiego miejsca na świecie, nic więc dziwnego, że turyści dosłownie oblegają to miejsce. To dziedzictwo kulturowe i architektoniczne, sprzed tysięcy lat. Piramidy są trzy, to piramida Cheopsa, która jest największa, a także piramida Mykerinosa i piramida Chefrena. Tuż przy piramidach znajduje się także ogromny posąg Sfinksa, który jest niezwykłą rzeźbą. Z każdego większego kurortu turystycznego, codziennie wyjeżdżają wycieczki autokarowe pod piramidy w Gizie, z których na pewno warto skorzystać.
Kolejną wielką atrakcją Egiptu, jest Dolina Królów. W tym miejscu znajdują się aż sześćdziesiąt dużych grobowców, które koniecznie trzeba zwiedzić. Jednym z najważniejszych grobowców jest ten należący do króla Tutenchamona, który pochodzi 1300 r p.n.e. Jest to cenny zabytek historyczny, o którym opowiada się na lekcjach historii w szkołach. Grobowce są pięknym okazem architektury, są bogato zdobione i mają liczne ornamenty. Wewnątrz na ścianach, znajdują się liczne malowidła, które pokazują życie pradawnych Egipcjan. Aby zwiedzić Dolinę Królów, trzeba wykupić bilet wstępu.
W Egipcie ciekawą atrakcją są także liczne świątynie. Na szczególną uwagę zasługuje Świątynia Luksorska, która jest bardzo znana na cały świat. Leży ona nad Nilem, jej wysokość to aż 260 metrów, jest więc bardzo wysoka i majestatyczna. To co zwraca uwagę, to na pewno dwa duże posągi Ramzesa, znajdujące się u wejścia do świątyni a także obeliks w kolorze różowym. Inne popularne świątynie, to te w Karnaku. Jest to bardzo duży kompleks świątyń, które mają kilka tysięcy lat i zachowały się w bardzo dobrym stanie. Głównym punktem jest tu Świątynia Amona, jeden z najpiękniejszych zabytków architektonicznych w Egipcie. Aleja sfinksów, liczne obeliski, niezwykle wykończone kolumny, to dziedzictwo kulturowe tego państwa.
Jak widać w Egipcie jest mnóstwo do zwiedzania, ale nie można też zapomnieć o tym, że jest to kraj typowo turystyczny, gdzie można wspaniale wypocząć i zrelaksować się. Miłośników nurkowania na pewno zainteresuje Rafa Koralowa Morza Czerwonego, gdzie są najczystsze na świecie wody. Nurkowanie w takich wodach, jest niezwykłym przeżyciem i czystą przyjemnością. Działa tu wiele szkółek dla początkujących nurków, a skorzystanie z takiej propozycji nie jest zbyt kosztowne. W wodach Morza Czerwonego, żyje mnóstwo zwierząt morskich, którym można się w bezpieczny sposób przyjrzeć z bliska.
Każdy kto zdecyduje się na urlop w Egipcie, koniecznie powinien też skorzystać z możliwości odbycia rejsu po Nilu. To ogromna atrakcja turystyczna, która jest punktem centralnym każdej tego typu wycieczki. Statki które kursują po Nilu, co jakiś czas się zatrzymują, by turyści mogli obejrzeć najciekawsze miejsca Egiptu. Ponadto ze statku można podziwiać piękne widoki a także przyjrzeć się zwierzętom, które zamieszkują rzekę i jej brzegi.
Ponadto to w Egipcie można też wypoczywać na plażach i korzystać z uroków morskich. Do najpopularniejszych kurortów można zaliczyć Marsa Alam, Szarm – el Szejk czy też Hurghada. Są to bardzo luksusowe oferty noclegów i pobytów urlopowych, które zapewnią wypoczynek na wysokim poziomie. W takich miejscach można liczyć na bliski dostęp do morza, baseny, jacuzii, strefę spa, liczne bary i restauracje, z których można korzystać całą dobę. To bardzo imprezowe miejsca, gdzie można się cieszyć urlopem do woli. Jeśli ktoś bardzo lubi leniuchowanie nad brzegiem basenu czy na plaży, ceni sobie oferty on inclusive, oczekuje po urlopie spokoju i wypoczynku, to na pewno będzie zadowolony z pobytu w jednym z tych kurortów egipskich. Kurorty te jednak różnią się pomiędzy sobą, warto więc sprawdzić co mają do zaoferowania, zanim zdecydujemy się jeden z nich wybrać. Najwięcej urlopowiczów decyduje się na Hurgadę, jest tu wiele luksusowych hoteli i restauracji, gdzie ceny wcale nie są wygórowane. Można też tu liczyć na wiele ciekawych atrakcji, jak nurkowanie, pływanie łodzią ze szklanym dnem, a to wszystko w otoczeniu pustyni i niezwykłych zabytków. Także dla dzieci jest tu wiele atrakcji, jedną z nich jest Akwarium i Park Dolphin Word, gdzie można podziwiać piękne delfiny.
Egipt to niezwykłe miejsce, jedyne takie na świecie, głównie dzięki swojej architektonicznej historii. Mnogość zabytków, niezwykłe miejsca, luksusowe warunki wypoczynku, to wszystko sprawia, że miejsce to jest najczęściej wybieranym miejscem na urlop nie tylko przez Polaków. Najbardziej opłaca się polecieć do Egiptu samolotem, dlatego warto skorzystać z oferty biura podróży, które oferuje kompletne wakacje włącznie z przelotem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Można też liczyć na stały kontakt ze swoim opiekunem z biura podróży, dzięki czemu każdy poczuje się pewniej w obcym kraju. W Egipcie można się bez problemu porozumieć po angielsku, a także w wielu innych językach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here