Wycieczki do USA

Coraz częściej na wycieczki do USA decydują się Polacy. Jako, że poziom życia i zarobki w Polsce są coraz wyższe, obywatele Polski mogą wybierać się na wycieczki do Stanów Zjednoczonych. Co prawda wciąż potrzebujemy wiz, aby zwiedzać Stany Zjednoczone, jednak ich zdobycie nie stanowi już takiego problemu jak jeszcze 10 lat temu. A wycieczki do USA są bardzo ciekawe i możemy zwiedzić bardzo ciekawe miejsca w Stanach Zjednoczonych.

Do najsłynniejszych miejsc w USA należy bez wątpienia Nowy Jork, który należy do najważniejszych metropolii na świecie. Wśród takich słynnych dzielnic jak Manhattan, Brooklyn, Bronx, Staten Island i Long Island odnajdziemy takie miejsca jak Statua Wolności, Park Centralny, czy słynne wieżowce. Na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych zobaczyć możemy również takie miasta jak Filadelfia, Boston, czy stolica Stanów Zjednoczonych – Waszyngton z Białym Domem, gdzie mieszka prezydent tego kraju oraz Pentagonem, który jest siedzibą największej i najsilniejszej armii świata, czyli armii Stanów Zjednoczonych.

W Stanach Zjednoczonych możemy także odwiedzić takie miasta jak Chicago, które jest zamieszkiwane przez najliczniejszą polonię na świecie, Detroit, czy Pittsburg. W północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, na granicy z Kanadą znajduje się jeden z najsłynniejszych wodospadów świata – Niagara. To miejsce, w które bardzo często udają się wycieczki do USA. Na północy Stanów Zjednoczonych ważnym miejscem jest także Twin Cities, czyli dwa wielkie miasta sąsiadujące ze sobą, są nimi Minneapolis i San Paul.

Na wschodniej stronie Stanów Zjednoczonych popularnym miejscem jest także Atlanta, wielkie miasto słynne z tego, że pochodzi stąd Coca-Cola. Wycieczki do USA to także wycieczki na Florydę. Tutaj mieści się jeden z najsłynniejszych kurortów turystycznych świata – Miami. Na Florydzie, na której panuje gorący klimat podrównikowy popularne są również Orlando ze słynnym Disneylandem oraz bazą kosmiczną, skąd odlatują w przestrzeń kosmiczną amerykańskie rakiety kosmiczne i promy kosmiczne. Floryda to także takie miejsca jak Fort Laderdale, Tampa, wyspy Key West, gdzie możemy nurkować i podziwić rafę koralową, a także bagna Everglades, gdzie mieści się park narodowy i gdzie możemy podziwiać bogactwo przyrody klimatu podrównikowego. Odnajdziemy tam między innymi aligatory. Na Florydzie możemy się cieszyć pięknem wybrzeża Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej i Oceanu Atlantyckiego. To idealne miejsce na wypoczynek także aktywny, gdzie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. To miejsce, gdzie wypoczywają zarówno ludzie młodzi, rodziny z dziećmi, a także emeryci.

Wycieczki do USA to także takie miejsca, jak znany między innymi z westernów Teksas. Tutaj znajdują się takie słynne miasta jak na przykład Houston, gdzie mieści się kolejna baza lotów kosmicznych, Dallas, które znane jest między innymi dzięki „Strażnikowi Teksasu”, San Antonio, które należy do największych miast tego stanu. U ujścia Missisipi do Zatoki Meksykańskiej, na delcie tej pięknej rzeki znajduje się jedno z najpiękniejszych miast Stanów Zjednoczonych, Nowy Orlean. Tutaj narodził się jazz i blues. Nowy Orlean charakteryzuje się również przepiękną architekturą kolonialną, co sprawia, że należy do najpiękniejszych miast Stanów Zjednoczonych i tak często przybywają tutaj wycieczki do USA.

Na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych znajduje się Kalifornia, która jest kolejnym miejscem, gdzie można beztrosko wylegiwać się na plaży, ale także poznać bardzo ciekawe miejsca ważne dla kultury Stanów Zjednoczonych. W Kalifornii Znajduje się Los Angeles, które jest drugą największą aglomeracją Stanów Zjednoczonych. W zespole miejskim Los Angeles mieszczą się między innymi Hollywood, słynne z produkcji filmowych, a także takie piękne plaże jak na przykład Long Beach. W Kalifornii odnaleźć można także San Francisco ze słynnym mostem Golden Gate. To również jedna z największych aglomeracji Stanów Zjednoczonych. W Kalifornii mieszczą się również Sacramento oraz Dolina Krzemowa, gdzie ulokowany jest przemysł informatyczny.

W Stanach Zjednoczonych możemy również zwiedzić takie miejsca, jak Arizona, czy Kolorado. To w tych okolicach znajduje się najsłynniejszy kanion świata i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Stanów Zjednoczonych i całej Ameryki Północnej – Kanion Kolorado. To marzenie wielu turystów i wycieczki do USA bardzo często oferują odwiedzenie tego pięknego miejsca. W tych okolicach znajdują się również takie słynne miasta ja Denver, czy Phoenix, a także stolica światowego hazardu, czyli Las Vegas. Jednak odwiedzając Las Vegas musimy pamiętać o tym, aby nie dać się ponieść emocjom i jeżeli już udamy się do kasyna, to powinniśmy bawić się z głową. W północnej części zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych ciekawymi miejscami są Portland oraz znane działalności rockowego zespołu Nirvana – Seattle.

Jednak wycieczki do USA to nie tylko ich główna, kontynentalna część, ale także słynne wyspy, takie jak Hawaje na Oceanie Spokojnym, z pięknymi plażami, wulkanami oraz ich głównym miastem Honolulu. Na Oceanie Spokojnym, czyli Pacyfiku znajduje się jeszcze wiele innych wysp należących do Stanów Zjednoczonych, na przykład Guam. Wśród bardzo ciekawych miejsc należących do Stanów Zjednoczonych wycieczki do USA oferują także urokliwe wyspy na Morzu karaibskim, czyli Portoryko wraz z Amerykańskimi Wyspami Dziewiczymi. Jednym z nietypowych miejsc w Stanach Zjednoczonych, ze względu na położenie odizolowane od reszty kraju, a także ze względu na bardzo zimny klimat jest Alaska. To miejsce, gdzie można podziwiać piękno gór Kordylierów oraz różne rzeczy związane z klimatem polarnym.

Elementem kultury Stanów Zjednoczonych są także takie dyscypliny sportu jak baseball, koszykówka, football amerykański, czy hokej na lodzie. Będąc w którymś z największych miast Stanów Zjednoczonych, które zostały tu opisane, warto wybrać na zawody, mecz w którejś z lig tych ważnych dla Amerykanów dyscyplin sportowych, jak NBA, NHL, NFL, AL, czy NL. To także może być niezapomniane przeżycie podczas wycieczki do USA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here