Wakacje w lipcu - gdzie pojechać?

Lipiec to czas, kiedy bardzo często planujemy urlopy. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że dzieci mają w tym czasie wakacje. Tym samym, jesteśmy w stanie w bardzo prosty sposób zorganizować piękny, rodzinny wyjazd np. za granicę. Powstaje jednak pytanie: gdzie na wakacje w lipcu najlepiej jest pojechać? Czy lepszym rozwiązaniem jest spędzenie wakacji w Polsce, np. nad naszym morzem, czy też może lepszym pomysłem jest wyjazd w góry? Czy rzeczywiście jest tak, że koszt związany z wyjazdem za granicę jest bardzo zbliżony do tego, jaki poniesiemy w przypadku wakacji spędzonych w kraju? Z pewnością każdy z was niejednokrotnie zadawał sobie takie pytania, kiedy planował urlop. W naszym poniższym artykule, spróbujemy znaleźć odpowiedź na to, w jaki sposób najlepiej jest zaplanować wakacje w lipcu i jaki cel naszej wakacyjnej podróży, będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Wakacje w lipcu nad polskim morzem

Jednym z najpopularniejszych sposobów, jeśli chodzi o spędzenie wakacji w lipcu, jest wyjazd nad polskie morze. Niestety, nie zawsze mamy w tym przypadku gwarancję, że będzie to wyjazd udany. Nie chodzi tutaj w żadnym wypadku o kwestie związane z szeroko pojmowaną rozrywką. Ważne jest przede wszystkim to, czy pogoda nam dopisze. Lipiec, jeśli chodzi o wakacje w naszym kraju, a już szczególnie, jeśli mowa o wakacjach nad polskim morzem, nie zawsze jest udany. Bardzo często bowiem, pogoda lubi nam płatać figle i w lipcu, nad morzem, bardzo często pada deszcz, lub też – jest zimno, po prostu. Zatem wakacje nad polskim morzem, szczególnie, jeśli w grę wchodzi lipiec, to dość popularny, aczkolwiek nie zawsze dobry pomysł.

A gdyby tak pojechać w góry?

Drugą alternatywą, jeśli chodzi o spędzenie wakacji w lipcu w naszym kraju, jest wyjazd w góry. W tym przypadku, w odróżnieniu od wakacji nad polskim morzem, pogoda nie odgrywa aż tak kluczowej roli. Nadmierny upał nie jest w górach wskazany, ponieważ w tym przypadku, wędrowanie po nich, będzie praktycznie niemożliwe. Jeśli zaś chodzi o pogodę deszczową, to w górach może stanowić ona spory problem. Szlaki, kiedy spadnie deszcz, są śliskie i bardzo niebezpieczne. Należy zatem niesamowicie uważać, kiedy wybieramy się w góry, zwłaszcza po deszczu. Z reguły jednak jest tak, że wyjazd w polskie góry w lipcu, to trafiony pomysł. Szczególnie, jeśli bardzo lubimy spędzać nasze wakacje aktywnie.

Mazury – tak, ale należy być ostrożnym

Lipiec to także nie jest najlepszy miesiąc, jeśli chodzi o organizowanie wakacji na Mazurach. Jak już zostało wcześniej wspomniane, pogoda lipcowa w naszym kraju bywa bardzo kapryśna, a co za tym idzie – zmienna. W przypadku, kiedy decydujemy się na wyjazd na Mazury i bardzo zależy nam na tym, żeby pływać żaglówką po jeziorach, lipiec nie jest najlepszym miesiącem. Warto jest jednak rozważyć możliwość wyjazdu na Mazury w lipcu. Możliwości, jeśli chodzi o spędzenie tam wolnego czasu, jest bardzo dużo. Wakacje na Mazurach, wcale nie muszą oznaczać tego, że będziemy pływać żaglówką. Mazury posiadają bowiem bardzo bogatą bazę noclegową, jak również nie brakuje tam ośrodków turystycznych, w których jesteśmy w stanie spędzić nasze wymarzone wakacje.

Wyjazdy za granicę w lipcu – tak, jednak trzeba to dobrze zaplanować

W przypadku, kiedy jednak żadna z możliwości, jeśli chodzi o spędzenie wakacji w lipcu w naszym kraju zupełnie nam nie odpowiada, rozwiązaniem jest wyjazd za granicę. Tutaj musimy być jednak bardzo ostrożni, jeśli chodzi o wybór celu naszej podróży. Nie zawsze bowiem miejsce, do którego się wybieramy, będzie dobre, jeśli chodzi o odwiedzenie go w lipcu. Gdzie zatem na pewno nie powinniśmy jechać w lipcu jeśli mowa o wyjazdach za granicę? Które miejsca za granicą są odpowiednie na wyjazdy w lipcu?

Jeśli chcesz jechać na wakacje w lipcu, to na pewno nie do Hiszpanii

Jednym z najbardziej obleganych przez turystów miejsc na mapie turystycznej świata, jest Hiszpania. Szczególnie wyraźnie widać nagromadzenie turystów w lecie, zaś najwięcej jest ich w lipcu. Doskonale jest to widoczne szczególnie w Madrycie. Stolica Hiszpanii w lipcu przeżywa prawdziwe oblężenie. Jest gwarno, tłoczno i bardzo ciężko jest znaleźć na własną rękę wolny pokój w hotelu.

To, że tak chętnie odwiedzamy Hiszpanię w lipcu, związane jest przede wszystkim z klimatem, jaki panuje tam własnie w okresie pomiędzy końcówką czerwca a lipca. Osoby, które lubią wysokie temperatury i marzą o słonecznej pogodzie, wybierają właśnie Hiszpanię za cel swoich podróży wakacyjnych. Co zrobić, jeśli jednak zatłoczone ulice Hiszpanii i gwar oraz zgiełk uliczny jest dokładnie tym, od czego chcemy uciec?

Lipiec – idealny miesiąc na podróż do Tajlandii

Jeśli lubimy zwiedzać egzotyczne miejsca ale jednocześnie zależy nam na tym, aby miejsce, które odwiedzamy nie przeżywało prawdziwego oblężenia turystycznego, ciekawym pomysłem wydaje się być wyjazd na wakacje w lipcu do Tajlandii. To nie tylko dość egzotyczne miejsce, a co za tym idzie – nie każdy jest na tyle odważny, aby tam pojechać. To także miejsce, które posiada bardzo specyficzny klimat. Nie musimy się tam obawiać zbyt wysokich i niemożliwych do wytrzymania temperatur. Co więcej – pod względem atrakcji turystycznych, Tajlandia jest bardzo ciekawa. Z pewnością amatorzy kultury orientalnej, znajdą tam coś, co z pewnością przypadnie im do gustu.

Grecja – tam także możesz jechać w lipcu

Miejscem, które jest stosunkowo mało oblegane przez turystów w lipcu, jest Grecja. W dużej mierze wynika to z faktu iż do Grecji wybieramy się raczej jesienią, niż latem, w dużej mierze po to, aby zmienić klimat na bardziej ciepły. Grecja to także miejsce, w którym bez problemu będziemy mogli odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Oczywiście wiele zależy tutaj od miejscowości, którą wybierzemy za główny cel podróży. Niemniej jednak, wyjazd na wakacje w lipcu do Grecji, jest pomysłem bardzo dobrym.

Możliwości, jeśli chodzi o spędzenie udanych wakacji w lipcu, jak widać, mamy całkiem dużo. To, na którą z nich ostatecznie się zdecydujemy, jest w dużej mierze bardzo indywidualną kwestią. Lektura powyższego artykułu, z pewnością ułatwi państwu dokonanie tego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here