noclegi w Jantarze

Jantar to niezwykle popularna, pięknie położona wieś, która znajduje się w obszarze Żuław Wiślanych. Miejsce to bardzo często wybierane jest na wakacje i to zarówno przez osoby, które szukają spokojnego wypoczynku, jak i tych, którzy po plażowania lubią zaznać wieczornego imprezowego stylu życia. Jantar to miejscowość z długą historią, a także miejsce, które dziś może pochwalić się wieloma doskonałymi atrakcjami, w którym co roku bawi się dziesiątki turystów.

Atrakcje Jantaru

Wśród wielu ciekawych miejsc w Jantarze na szczególną uwagę na pewno zasługuje muzeum bursztynnictwa, które zostało utworzone w 2004 roku. Celem powstania Muzeum Bursztynnictwa było upamiętnienie niezwykle długiej tradycji i kultury tego regionu. Jantar jest miejscowością w której głównym zajęciem mieszkańców było pozyskiwanie bursztynu. W muzeum można więc podziwiać wszystko to , co związane jest z bursztynem, prześledzić historię jego powstania, metody wydobywania czy odróżnienia tych cennych od mniej szlachetnych bursztynów.. Dodatkowo turyści muzeum mogą podziwiać przepiękne okazy tego niezwykle cennego kruszcu, a wśród nich znajdują się okazy, w których znajdują się zatopione owady i fragmenty roślin, czyniąc je tym samym niezwykle wartościowymi..

Rezerwat przyrody

Będąc w Jantarze koniecznie należy odwiedzić ptasi rezerwat przyrody Mewia Łacha, w którym to chronione są miejsca lęgowe wielu gatunków ptaków wodnych (w tym rybitwy). Co więcej gniazda mają tu też bardzo rzadkie Rybitwy biało-czarne, Rybitwy rzeczne czy Ostrygojady. Tak więc rezerwat jest doskonałym miejscem nie tylko dla ornitologów, lecz również dla dzieci i dorosłych. Ze względu na wiele zagrożonych gatunków ptaków w rezerwacie można poruszać się tylko jedną ściśle wytyczoną ścieżką. Nie można tu też plażować ani przyprowadzać psów. Co więcej, rezerwat otoczony jest specjalnymi taśmami, które znajdują się przy ścieżce, których nie wolno przekraczać. To piękne miejsce co roku przyciąga dziesiątki turystów, którzy chcą podziwiać florę i faunę tego regionu.

Plaża w Jantarze

Wszyscy plażowicze na pewno docenią jantarskie plaże, na których można oddawać się błogiemu relaksowi i odpoczynkowi. Co więcej, to właśnie tu turyści mogą skorzystać z najszerszej na Mierzei Wiślanej plaży, która cechuje się bardzo czystym, jasny piaskiem. Plaża jest strzeżona przez ratowników, dzięki czemu też kąpielisko morskie jest bardzo bezpieczne dla plażowiczów.

Baza noclegowa z przymorzu.pl

Noclegi w Jantarze są mocno oblegane, z tego też względu jeżeli planujemy wakacje w tym regionie, koniecznie z wyprzedzeniem trzeba zarezerwować noclegi nad Bałtykiem, a najlepiej zrobić to przez serwis przymorzu.pl. Szeroka oferta noclegowa z pewnością ucieszy wszystkich turystów, którzy do wyboru mają samodzielny domki, pokoje gościnne, czy też doskonale wyposażone apartamenty mogące pomieścić nawet kilka osób. Wszyscy, którym marzą się wczasy pod chmurką mogą skorzystać z pola namiotowego, zaś ci którzy liczą na prawdziwy relaks mogą wybrać hotel ze spa. Jantar to miejsce, które zadowoli nawet najbardziej wybrednych turystów – niezależnie od pory roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here