Trek Madone – władca szos

0
589

Trek Madone jest prawdopodobnie jednym z najlepszych rowerów w swojej kategorii. Jest połączeniem niezrównanych właściwości aerodynamicznych, piórkowej wagi, a także niespotykanego komfortu z jazdy. Przez niektórych bywa nawet określany jako najszybszy rower wyścigowy w całej historii.

Trek Madone – nowa generacja

Rowery Trek Madone stwarzają zupełnie nowy standard prędkości. Stworzenie siódmej generacji na podstawie poprzednich doświadczeń pozwoliło producentowi wspiąć się na wyżyny. Lata badań i rozwoju spowodowały, że każdy milimetr ramy spełnia najwyższe standardy aerodynamiki, pozwalając na osiągnięcie jeszcze wyższych prędkości niż dotychczas, Diabeł tkwi w szczegółach, przez co rowery Trek Madone zostały wyrzeźbione w sposób, który pozwala im osiągnąć najbardziej aerodynamiczny kształt, jaki tylko jest możliwy. Zainstalowanie w rowerach technologii IsoFlow wyraźnie obniżyło wysiłek, jaki konieczny jest od rozwoju wyższych prędkości, dzięki czemu kolarz będzie w stanie mknąć przed siebie dłużej, nie męcząc organizmu aż nadto. Design wagi piórkowej sprawia, że siódma generacja Madone jest najlżejszą spośród wszystkich rowerów firmy dotychczas, przebijając poprzednią wersję i około 300 gramów.

Trek Madone – jaki rower wybrać?

Najłatwiej wybiera się rower pod własne preferencje, chociaż Trek Madone może zaspokoić naprawdę wiele potrzeb, wobec czego różnice nie są aż tak spore. Madone SLR Gen 7 jest najlżejszym i najszybszym rowerem, który firma Madone wypuściła do tej pory. Wyposażony jest w technologię IsoFlow, pozwalającą gładko mknąć po jezdni. Przeznaczony jest specjalnie dla osób, które celują w wygraną w wyścigach. Posiada koła z włókna węglowego, a także napęd Shimano Dura-Ace Di2, który sterowany jest bezprzewodowo. Wykonana z włókna węglowego OCLV Serii 800 rama jest najlżejszym opracowanym przez firmę materiałem. Model SLR Gen 6 dostosowany został bezpośrednio do wyścigów, w których liczy się komfort jadącego. Wyposażony jest w technologię IsoSpeed, która pozwala dopasować stopień pochłaniania wstrząsów wedle uznania kierowcy. Stworzony został z wyjątkowej jakości komponentów, które mają zapewnić najwyższy komfort i wygodę z szybkiej jazdy. Madone SL będzie znakomitym wyborem, jeżeli ograniczeniem jest budżet. Posiada podobne właściwości do SLR Gen 6, wliczając technologię IsoSpeed, chociaż jest nieco cięższy. Warto zaznaczyć, że cięższy rower, oznaczać będzie także cięższy portfel, gdyż jego cena jest wyraźnie niższa od poprzedników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here