Morze, plaża, duża rodzina i trzy psy.

W dzisiejszym trybie życia, który jest szybki i większość żyje w solidnym tempie, wakacje planowane są zazwyczaj rok przed planowanym wyjazdem. Dość często okazuje się, że chcąc zarezerwować termin przyjazdu, „ktoś” już zaklepał wcześniej ulubiony pokój.

W okresie letnim od zawsze króluje polskie morze. To własnie tutaj jest najwięcej turystów w wakacje, oraz w pasie pobrzeżnym są organizowane duże imprezy. W polskim ” Las Vegas” czyli Mielnie koło Koszalina, od rana do rana „coś się dzieje”.

Atrakcji nie brakuje, wesołe miasteczka kuszą w dzień,dyskoteki nocą. Słoneczne dni sprzyjają opalaniu naszych ciał, zabaw w morzu, a chłodniejsze dni wykorzystywane są na wycieczki po okolicy.

Tak wygląda teoria. Wszystko pięknie ze sobą współgra wtedy, kiedy rodzina zazwyczaj składa się z dwóch osób bądź rodziców i większych dzieci. Problem pojawia się na przykład wtedy, kiedy posiadamy pupila, a hotel bądź pensjonat w którym zamierzam mieszkać na okres wypoczynku nie zgadza się na żadne zwierzę.

Doskonałym pomysłem okazują się domki letniskowe, które są wynajmowane na krótki okres, często posiadają małe podwórko i są ogrodzone siatką, z myślą właśnie o zwierzętach.

Domki do wynajęcia w głównej mierze znajdują się od kilku do kilkunastu kilometrów od plaży. Z jednej strony, jest to bardzo dobra lokalizacja, ponieważ odczuwa się już spokój, natomiast z drugiej może być delikatnie uciążliwe, ponieważ spacer do morza może męczyć na tak długim odcinku drogi.

W sezonie, miasta nadmorskie zamieniają się w jedne wielkie „wesołe miasteczko”. Atrakcje jakie oferuje pas nadmorski jest tak różnorodny, że nawet w ciągu nocy trudno jest odpocząć.

Warto zadać sobie pytanie, w jakim celu ten wyjazd ma służyć.
Poniżej przedstawione będą wady oraz zalety mieszkania w samym „centrum” rozrywki w hotelu bądź pensjonacie oraz w domku oddalonym o kilka kilometrów.

Wczasy nad morzem- hotel:

-Zalety

– bliskość morza oraz plaży

– sklepy na „wyciągnięcie ręki”

– „co krok” rozrywki

– bary oraz restauracje otwarte na okrągło

– Wady

– hałas

– przepych

– tłok

– częsty brak miejsc parkingowych

– nocne imprezy bywają uciążliwe w nocnym odpoczynku

– imprezy masowe

Podsumowując, mieszkanie w hotelach bądź pensjonatach w centrum miast oraz brzegów morza dedykuję się osobom, które pragną się zabawić, aktywnie spędzić swój wolny czas wśród imprez jakie obecnie są serwowane. Nie przeszkadza takim osobą hałas czy nocne wojaże. Wczasowicze zwykle charakteryzują się młodym wiekiem, często przyjeżdżając jako single i zazwyczaj nie posiadają zwierząt.

Wczasy nad morzem – domki

– Zalety

– domek tylko dla siebie

– najczęściej ogrodzony – możliwość swobodnego biegania psa bądź dziecka

– brak ustalonych godzin posiłków.

– możliwość samemu gotowania

– cisza

– możliwość rozpalenia ogniska bądź grilla

– Wady

– dość znacząca odległość od morza

– potrzeba samemu gotowania

– potrzeba dojechania do miasta najczęściej swoim samochodem

Wakacje w nadmorskich domkach poleca się rodzinom oraz osobom, które posiadają zwierzęta. Ze względu na częstą odmowę nocowania na przykład psa okazuje się, że właśnie takie rozwiązanie pozwala połączyć wypoczynek z członkiem rodziny. Domki są doskonałym rozwiązaniem dla indywidualistów.

Biorąc pod uwagę kwestię finansowe dzisiejszy cennik często pokazuje, że to właśnie wynajęcie domku jest korzystniejsze jak pokoju. Na cenę wpływa zapewne odległość jak i wygody. Jedną ze znaczących wygód jest serwowanie posiłków w hotelowych pokojach w cenie, natomiast w domku gotuje się samemu. W hotelu jest ekipa sprzątająca, która dba o czystość , w domku sprzątają osoby wynajmujące.

Atutem domków morzem jest materiał z jakiego są wykonane. Mowa o drewnie. Drewniane domki gwarantują wspaniały i zdrowy sen, stają się odskocznią od murów.

Domki są bardzo dobrze wyposażone, posiadają aneks kuchenny z płyta grzewczą, lodówko-zamrażarką i często zmywarką. Salon posiada kominek, telewizor, narożnik oraz stół. Sypialnie są wyposażone w łóżka , nocne szafki oraz lampki. Łazienka posiada kabinę prysznicową oraz WC i umywalkę. Garderoba składa się głównie z wielkiej szafy na ubrania i torby podróżne. Każdy dobry domek powinien posiadać meble ogrodowe, krzesełka turystyczne parawan oraz grill.

Kolonia mieszkaniowa domów powinna posiadać bardzo dobrze wyposażony plac zabaw dla najmłodszych wczasowiczów, i ulokowana powinna być w centrum. Takie rozwiązanie zagwarantuje obserwację bawiącego się malucha z własnego domku.

Co raz więcej nadmorskich miejscowości oferuje swój wypoczynek nie tylko w okresie letnim. Modernizacja domków spowodowała, że są one całoroczne mimo, że są drewniane.

Kolonia chat ulokowana pod drzewami sosnowymi, zagwarantuje wypoczynek prawie jak w leśniczówce. Zmiana krajobrazu z molochów miejskich bloków stanie się idealną odskocznią.

Jeżeli planujemy poczuć się jak gwiazda, warto wybrać domek z basenem zewnętrznym, zrekompensuje to odległość od morza. Dostępność wypożyczalni rowerowej jest kolejnym świetnym rozwiązaniem dla zwiedzenia okolicy wtedy, kiedy korki sięgają kilka kilometrów.

W czasie wypoczynku nad morzem obowiązkiem staje się spacer bosą nogą po plaży, dla mieszkańców dużym miast okazuje się , że spacer bosą nogą po trawniku przed domkiem również staje się debiutem.

Jeżeli na swój urlop wybierasz polskie pobrzeże i doskonale wiesz jak chcesz go spędzić, oraz cenisz sobie naturę, wybierz na swoje noclegi domki.

Pod względem ceny już nie różnią się znacznie od hotelowych pokoi natomiast komfort odpoczynku jest diametralny. Przyjaciel rodziny zapewne podziękuje merdającym ogonem za wspaniałe wakacje. Podczas deszczowa pogoda nie jest straszna pod wielką piękną altaną z palącym się ogniskiem ulokowanym w środkowej jej części. Dostępność do bezpłatnego WiFi zagwarantuje trzymanie „ręki na pulsie”w ważnych sprawach. Przy strzeżonym parkingu, można spać spokojnie, nie martwiąc się o samochód. I najważniejszą chodź często pomijaną cechą jest atut posiadania sejfu. Służy on do przechowywania cennych rzeczy, które nie zawsze można zabrać ze sobą.

Jak nad morze, to tylko w domkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here