Jak na kajaki, to tylko nocleg w Zwierzyńcu- nie zapomnij o rezerwacji domku!

Jak wyobrażasz sobie idealny weekend? Jeśli ucieczka poza miasto i aktywny wypoczynek brzmi zachęcająco, Zwierzyniec jest dla ciebie!

Walory Roztocza

Roztocze uznawane jest za jeden z bardziej malowniczych regionów polski, gmina Zwierzyniec zaś za świetną wizytówkę.  Niewielka liczba mieszkańców połączona z niskim stopniem zurbanizowania, piękna natura zestawiona z zabytkową, drewnianą zabudową- zalety zachęcające do noclegu w Zwierzyńcu coraz większą liczbę turystów można by wymieniać jeszcze długo.

Dlaczego akurat Zwierzyniec?

Pomimo niewielkiej powierzchni, gmina ma do zaoferowania wiele. Spora baza noclegowa, smaczne regionalne jedzenie to must-have każdej lokalizacji turystycznej. Kolejną ważną zaletą regionu są walory estetyczne. Niemal całe Roztocze chronione jest parasolem ochrony przyrodniczej- poza Roztoczańskim Parkiem Narodowym, zarejestrowane są tam 4 parki krajobrazowe oraz mnoga liczba rezerwatów i pomników przyrody. Jeśli zaś natura nudzi, lokalni przedsiębiorcy dostarczają alternatywnej rozrywki. Na spragnionych ekstremalnego wypoczynku czekają: sesja paintballowa, wyjazd quadami w teren lub lot paralotnia, innych zainteresować mogą stadniny i możliwość jazdy konnej.

Spływy kajakowe- dla aktywnie spędzających czas

Coraz więcej osób zamiast leżeć na leżaku, decyduje się na aktywne wakacje. Umiarkowany wysiłek fizyczny odpręża człowieka, sprzyjające okoliczności przyrody zaś pozwalają odciąć się, zapomnieć o codzienności. Zwierzyniec dostarcza wiele możliwości w kwestii aktywności fizycznych- liczne piesze szlaki turystyczne, zarówno te skupiające się na przyrodzie z dala od zabudowań, jak i prowadzące turystów po lokalnych zabytkach. Jest jednak jeden niepowtarzalny rodzaj aktywności, którym są spływy kajakowe. Rzeka Wieprz płynąca przez Zwierzyniec ma malownicze koryto, które jest domem dla wielu przedstawicieli fauny i flory zarezerwowanych tylko dla tamtych okolic.
Zarezerwuj już dziś swój własny, drewniany domek w sercu Roztocza https://www.cichydomek.info/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here