Gdzie na majówkę

Majówka 2022 to świetna okazja do tego, aby miło spędzić długi weekend, z dala od swojego miejsca zamieszkania. Wspaniałym wyborem będą zagraniczne wakacje. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem korzystnej oferty na majówkę, dzięki której nie będzie trzeba ponosić wysokich kosztów, aby móc świetnie się bawić z bliskimi. Oczywiście w Polsce również nie brakuje ciekawych miejsc, ale egzotyczne kraje gwarantujące sprzyjające warunki pogodowe wydają się być niezwykle kuszące. W maju niestety nie można liczyć na wodne kąpiele, często jest chłodno i nawet pochmurnie. Warto pomyśleć o wybraniu się do topowych miejsc takich jak grecka Kreta, Gruzja lub hiszpańska Costa del Sol.

Idealne miejsce na tegoroczną majówkę

Kreta to miejsce, które można odwiedzać wielokrotnie i być zawsze mile zaskakiwanym. Już samo patrzenie na lagunę zapiera dech w piersiach. Nie brakuje również zabytkowych miast, pysznej kuchni. Jest wiele sposobów na wypoczynek zarówno aktywny, jak i bierny. Do topowych atrakcji Krety należy Laguny Balos. Nie można zapominać też o Knossos, szczególnie jeśli ktoś jest miłośnikiem historii. Pozwala poczuć się jak za czasów panowania mitologicznego króla Minosa. Zbiory muzeum archeologicznego robią wrażenie. Ogromną atrakcją Krety dla osób, które lubią zwiedzać, będzie najdłuższy wąwóz w Europie Samaria. Idealna opcja na trekking. Można liczyć na malownicze krajobrazy, szereg niezwykłych zakątków. Park Narodowy Samaria urzeka niezwykłą fauną i florą. Jeśli ktoś chce się w pełni zrelaksować, to plaża Elafonisi będzie idealną opcją. Z kolei Chania skrywa rozmaite zabytki.

Kreta

Niezwykłe widoki czekają na turystów w Gruzji. Wizytówką tego miejsca jest Tbilisi, czyli ogromna aglomeracja dostarczająca zróżnicowanej rozrywki. Duże wrażenie robią skalne miasta. Kraj ten jest świetnym miejscem dla miłośników gór. Kuchnia gruzińska zachwyca smakiem, można też liczyć na wyborne trunki. W Gruzji panują warunki sprzyjające rozwojowi plantacji, więc winiarstwo kwitnie. Jest to bardzo bezpieczny kraj.

Jeśli ktoś pragnie wylegiwać się na pięknych plażach, to powinien odwiedzić Costa del Sol. Marbella to jeden z najbardziej prestiżowych kurortów w całej Hiszpanii. W miejscowości Nerja można podziwiać ogromny kompleks jaskiń. Costa del Sol to miejsce, w którym przez większość dni w roku świeci słońce. Można podziwiać bajkowe krajobrazy, jest to raj dla miłośników sportów wodnych i golfa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here