Wycieczki objazdowe po Polsce

W dwudziestym pierwszym wieku coraz więcej ludzi podróżuje po świecie. I nas Polaków nęci chęć poznawanie świata. I nie tylko tych najbliżej nam leżących krajów, lecz także najodleglejszych miejsc na świecie. Pocieszające jest to, że coraz więcej ludzi stać na zagraniczne wycieczki. Jak i to, że chcemy poznawać kulturę i tradycję innych narodów. To znaczy, że pragniemy intelektualnie się rozwijać. Lecz w tym wszystkim nie powinniśmy zapominać o swojej Ojczyźnie. Aby nie wyszło na to, że lepiej znamy zagranicę, niż własny kraj. W Polsce jest bardzo dużo ciekawych i nieznanych nam miejsc, które warto zwiedzić. Można wybrać się w podróż po Polsce własnym samochodem. A można również zdecydować się na inną wycieczkę. Bo są także organizowane wycieczki objazdowe po Polsce.
Wycieczki objazdowe nie muszą kojarzyć się nam z nudnymi i długimi podróżami autokarem. Kiedy to boli kręgosłup i tyłek od siedzenia. A na dodatek mamy za sąsiadów głośnych turystów nie pozwalających podziwiać krajobrazu, czy nawet spokojni odpocząć. Wcale nie musi tak być, gdyż w ostatnich latach bardzo zmienił się system takich wycieczek.
Polska nie jest dużym krajem, więc pomiędzy postojami niezbyt długo przebywamy w autokarze. Jeszcze nie zaczniemy się nudzić, a tu już kolejne wyjście z autobusu i kolejna turystyczna atrakcja. Każda wycieczka objazdowa jest zależna od jej przygotowania. Gdy pomysł i organizacja wycieczki są dobre, to turyści nigdy nie narzekają. Najważniejszy jest plan podróży. Wycieczki objazdowe mają to do siebie, że często korzystają z nich ludzie starsi. Ale także młodsi, którzy nie chcą się zbytnio zmęczyć podczas podróży. Dlatego dobrze, gdy organizatorzy wycieczki racjonalnie zaplanują wszystko, co dotyczy zwiedzania, posiłków i odpoczynku. Zbyt powolne tempo zwiedzania jest niewskazane. Ale też pędzenie jest niedobre, bo męczące.
W turystyce objazdowej istnieje coś takiego, jak wycieczki objazdowe po Polsce dla wygodnych. Czym charakteryzują się takie wycieczki ? Są one zorganizowane w ten sposób, że program wycieczki nie jest zbyt napięty i turyści posiadają więcej wolnego czasu. Co daje im komfort odpoczynku i podróżowania bez pośpiechu. Poza tym na trasie przejazdów znajduje się więcej noclegów. Grupy turystyczne są zazwyczaj mniejsze, co daje możliwość wyciszenia się i spokoju. Podróżuje się ludziom wygodnie, gdyż autokary są pojazdami o wysokim standardzie. Posiadają klimatyzację, wygodne siedzenia i profesjonalną obsługę. Czyli zapewniona jest pasażerom wygoda i bezpieczeństwo.
Jakie miejsca warto odwiedzić w Polsce podczas wycieczki objazdowej ? W naszym kraju jest bardzo dużo miejsc wartych zobaczenia. Co zobaczymy podczas wycieczki objazdowej po Polsce zależy od długości wycieczki. Długa wycieczka pozwoli na zwiedzenie wielu miejsc. Natomiast krótka skupia się tylko na jednym regionie kraju.
Biorąc pod uwagę Polskę od północy do centrum kraju, to warto na tym terenie zwiedzić najpierw Stolicę. Zobaczyć jej najbardziej charakterystyczne miejsc, których jest bardzo dużo, jak: Starówka, Zamek Królewski, Łazienki i masa innych miejsc.
A w dalszej kolejności zobaczyć zamek w Malborku. Zbudowali go Krzyżacy zużywając do jego budowy ogromną ilość czerwonej cegły. Jest to wielka ceglana budowla obronna z czasów gotyckich. Posiadająca dwieście pięćdziesiąt tysięcy metrów sześciennych.
Podróżując dalej trzeba zobaczyć zespół miejski Torunia. Stanowiący wspaniały zespół architektury gotyckiej. Miasto założone zostało w trzynastym wieku przez Zakon Krzyżacki.
Oczywiście podczas wycieczki nie można ominąć Trójmiasta. Popluskać się w morzu i poleżeć na plaży. Pospacerować po sopockim molo. A w wolnym czasie zwiedzić Gdańsk, który jest uważany za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Ponieważ gromadzi wiele zabytków architektonicznych.
Odbywając wycieczkę objazdową od centrum Polski do jej południowych granic koniecznie trzeba przybyć do Częstochowy na Jasną Górę. I pokłonić się Najświętszej Panience w Jej Jasnogórskim Obrazie.
Od Częstochowy już niedaleko do Krakowa. A tam miejsc do zwiedzania nie zabraknie. Kraków jest miastem pełnym zabytków światowej klasy. Oczywiście zwiedzanie koniecznie trzeba rozpocząć od Wawelu.
Niedaleko od Krakowa znajduje się Kalwaria Zebrzydowska. Tam również trzeba zajechać. W kalwarii Zebrzydowskiej znajduje się słynne Sanktuarium, które nawiedzane jest licznie przez pielgrzymów. Do najcenniejszych zabytków należy Bazylika Z cudownym Obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej. W skład kalwaryjskiego kompleksu wchodzi 40 Kościołów i Kapliczek.
Dalszy plan wycieczki powinien zakładać odwiedzenie kopalni soli w Wieliczce, której historia sięga trzynastego wieku. Tym bardziej, że kopalnia soli w Wieliczce jest jedną z najstarszych kopalń soli na świecie. Można tam zobaczyć unikatowe wyrzeźbione z soli Ołtarze i posągi. Oraz zobaczyć oryginalne narzędzia i sprzęty pracy górniczej.
Na południu kraju do zwiedzenia jest także Zamość. A zwłaszcza Stare Miasto, które zbudowano według włoskich wzorów. Miasto jest przepiękne. To perła renesansu. Cudem oszczędzone i niezniszczone podczas drugiej wojny światowej.
Również polecany jest Sandomierz. Miasto położone nad Wisłą na siedmiu wzgórzach. Poza tym Sandomierz jest jednym z najstarszych polskich miast. Można w nim podziwiać ponad setkę zabytków pochodzących z różnych stuleci.
Innym miastem leżącym nad Wisłą jest Kazimierz Dolny. Jest to malownicza i turystyczna miejscowość znajdująca się w Małopolsce. Na szczególna uwagę zasługuje rynek z charakterystyczną studnią na środku. Pod rynkiem znajduje się wzgórze Trzech Krzyży, z którego roztacza się panorama miasta i okolic.
Podróżując po wschodzie kraju koniecznie trzeba zajrzeć do Lublina. I zwiedzić Zamek Lubelski, zobaczyć Starówkę.
Polska, to także góry. A więc Dolina Pięciu Stawów stanowiąca jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Turystów na pewno zachwyci krajobraz tatrzańskiej doliny.
Będąc na południu Polski warto odwiedzić Bieszczady. Na przykład Jezioro Solińskie, które otoczone jest wzgórzami i tworzy malowniczy obraz. Wokół jeziora znajdują się kurorty, gdzie można wypocząć.
To tylko niektóre z pośród wielu jeszcze ciekawych miejsc w Polsce, które warto zwiedzić. Jest ich bardzo dużo i nie sposób tu wszystkie opisać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here