Wycieczki objazdowe po Europie

Europa, czyli stary kontynent, charakteryzuje się ogromnym bogactwem kultury, historii, architektury oraz sztuki. Każde państwo ma bardzo dużo do zaoferowania turystom, dzięki czemu bardzo popularne są wycieczki objazdowe po Europie, po wybranych państwach, grupach państw, regionach, czy miastach. Europa to także piękna przyroda, malownicze góry, urokliwe plaże, ciekawe doliny, rzeki, skały jaskinie i wiele innych atrakcji turystycznych.

Popularne, krótkie wycieczki objazdowe po Europie to na przykład wycieczki objazdowe po krajach Europy środkowej, podczas których możemy odwiedzić położone niedaleko od Polski Czechy, Słowację, Węgry oraz Austrię. Wycieczki objazdowe po Europie Środkowej pokażą piękno takich miejsc jak czeska Praga, słowacka Bratysława, węgierski Budapeszt, austriacki Wiedeń. Ponadto możemy podziwiać piękno doliny Dunaju, nad którą położone są trzy z wymienionych stolic europejskich, piękne Jezioro Balaton, nazywane „Morzem Węgierskim”, Alpy na terenie Austrii, Tatry Słowackie, Sudety w Czechach i wiele innych atrakcji przyrodniczych, a także wiele ciekawych miast historycznych, jak na przykład Brno, Ostrawa, Pilzno i Czeski Krumlov w Czechach, Koszyce, Trnava, czy Poprad na Słowacji, Eger, Tokaj, Szeged, Vesprem na Węgrzech oraz Salzburg, Innsbruck, Graz, czy Linz w Austrii.

Popularne wycieczki objazdowe po Europie pozwalają także odwiedzić kraje Bałtyckie, takie jak Litwa, Łotwa i Estonia, Możemy podczas takiej wycieczki objazdowej odwiedzić między innymi Wilno, Kowno, Kłajpedę, czy Troki na Litwie. To bardzo ważne miejsca dla historii Europy, ale także Polski. Poza tym na Łotwie można zwiedzić Rygę oraz Tallinn w Estonii. Te małe kraje położone na północ od Polski to świetny wypad na weekend lub tydzień. Popularne jest także przepłynięcie promem z Tallinna w Estonii do Helsinek w Finlandii.

Kolejnym miejscem, które cieszy się bardzo dużą popularnością jako miejsce dla wycieczek objazdowych po Europie, są kraje Skandynawii, Półwyspu Skandynawskiego, takie jak Finlandia, Szwecja, Norwegia, a ze Szwecji możemy się przedostać do Danii przez cieśniny łączące Morze Północne z Morzem Bałtyckim, to jedna z największych atrakcji Skandynawii. W Danii można odwiedzić takie miasta jak stolica Kopenhaga, dawna stolica Odense oraz Aalborg i Aarhus. W Szwecji piękna jest jej stolica Sztokholm, oraz takie miasta jak Malmo, Goteborg, czy Halmstad, ponadto warto zobaczyć jeziora na południu Szwecji, czyli w regionie Skania. Norwegia słynie z fiordów, które tworzą się tam, gdzie Morze Północe łączy się z Górami Skandynawskimi. W Norwegii piękne są także jej najważniejsze miasta, takie jak stolica Oslo oraz Trondheim, Stavanger, Bergen, czy Narvik. W Finlandii odnajdziemy Krainę Tysiąca Jezior, a także Laponię ze stolicą tego regionu, czyli Rovaniemi. Stolicą i największym miastem Finlandii są piękne Helsinki, warto również odwiedzić Oulu.

Wycieczki objazdowe po Europie to także możliwość odwiedzenia Europy Południowej. Dużo wycieczek odwiedza Włochy, gdzie możemy podziwiać piękno Alp i Apeninów, a także wypoczywać nad Morzem Śródziemnym, Adriatyckim lub Tyrreńskim. Możemy tu także odnaleźć zabytki pochodzące ze wszystkich epok historycznych, od starożytności, przez średniowiecze, renesans, barok, oświecenie, aż do współczesności. Do najpiękniejszych miejsc we Włoszech należy bez wątpienia ich stolica, Rzym oraz jego okolice, które obfitują w zabytki ze wszystkich epok historycznych. Na południu Włoch pięknym miastem jest Neapol oraz położone na jego przedmieściach Pompeje, ze słynnym sanktuarium Różańca Świętego oraz znanymi na całym świecie skamieniałościami, które upamiętniają wybuch Wezuwiusza w starożytności. We Włoszech także wycieczki objazdowe po Europie docierają do Florencji, Lukki, Sieny i Pizy w regionie Toskania, można także odwiedzić położone na wschodnim wybrzeży Rimini, Rawennę, także na południ Bari, czy Lecce. We Włoszech także ciekawa jest północ i takie miasta jak słynna Wenecja z malowniczymi kanałami i gondolami, Werona, Ferrara, Bolonia, Padwa, Mantua, Genua, Mediolan oraz Turyn. Północ Włoch to także wybrzeże Liguryjskie i Alpy.

Wśród wycieczek objazdowych po Europie możemy także odwiedzić Francję. Ten przepiękny kraj to nie tylko jego urocza i romantyczna stolica, Paryż, to także urocze miasta Bretanii, takie jak Brest, czy Rennes, to także Alpy i Grenoble i Albertville, to także Lazurowe Wybrzeże i takie słynne miejsca jak Nicea, Monaco, Saint Tropez, czy Cannes, to także Pireneje i takie miejsca jak Tuluza, czy piękne zamki, na przykład Carcassonne. Poza tym we Francji możemy odwiedzić takie piękne miasta jak Lyon, Saint-Etienne, Marylią, Montpellier, czy Nimes. Na zachodnim wybrzeży Francji zobaczymy Bordeaux oraz Nantes. Francja to także sanktuarium w Lourdes oraz dawna jej stolica, czyli Orlean. Na wschodzie Francji piękne są Strasburg oraz Metz.

Dużo wycieczek objazdowych po Europie odwiedza również Półwysep Iberyjski, czyli do Hiszpanii i Portugalii. W Hiszpanii możemy odwiedzić jej piękne wybrzeża nad Morzem Śródziemnym oraz nad Oceanem Atlantyckim. Stolica Hiszpanii to piękny Madryt, dawna stolica to malownicze Toledo. Wycieczki po Hiszpanii to także Barcelona, Girona, Lleida, Tarragona w Katalonii, Saragossa, Pampeluna, Walencja. Piękny jest Kraj Basków z Bilbao i San Sebastian, Galicja z La Coruna, Santiago de Compostela i Vigo oraz Andaluzja na południu Hiszpanii z Sewillą, Malagą, Grenadą, Kordobą i Kadyksem. W Portugalii popularne są jej stolica Lizbona, a także Porto, wybrzeże na południu, zwane Algarve oraz sanktuarium w Fatimie.

Wycieczki objazdowe po Europie odwiedzają także Bałkany i Grecję, gdzie można odwiedzić Słowenię z pięknym krasem, Lublaną i Mariborem. Tutaj także znajduje się Chorwacja w pięknym Wybrzeżem Dalmatyńskim Morza Adriatyckiego, a tu między innymi Split, Pula i Dubrownik. W Chorwacji piękne są także Zagrzeb i Osijek. Bośnia i Hercegowina to między innymi Sarajewo i Mostar, Czarnogóra to Podgorica i położony na wybrzeżu Bar, Serbia to Belgrad, Nowy Sad oraz piękne góry. W Macedonii piękne jest Skopie, a w Albanii Tirana i wybrzeże. Rumunia i Bułgaria to między innymi łańcuchy górskie Karpat i Rodopów, a także Budapeszt, Sofia, Płowdiw oraz Transylwania i wybrzeża Morza Czarnego. W Grecji możemy odkryć najstarsze zabytki Europy, między innymi w Atenach, czy Thessalonikach. W Grecji okryjemy starożytne ruiny oraz plaże.

Wycieczki objazdowe po Europie odwiedzają także Niemcy. W Niemczech można odwiedzić między innymi Berlin, Lipsk, Drezno, Lubekę, Hamburg, Bremę, Hanower, Frankfurt, Moguncję, Stuttgart, Norymbergę, Monachium, Kolonię, Bonn, Dusseldorf, oraz miasta Zagłębia Ruhry, między innymi Dortmund, Essen, Gelsenkirchen, Moenchengladbach. Niemcy to połączenie historii z nowoczesnością. Podobnie jak kraje Beneluxu, czyli Belgia, Holandia i Luksemburg. Tutaj możemy zwiedzić Amsterdam, Rotterdam, Hagę, Utrecht, Eindhoven, Maastricht, Brukselę, Antwerpię, Gandawę, Brugię, Liege, Ostendę oraz miast Luksemburg. W krajach Alpejskich takich jak Austria, Szwajcaria i Liechtenstein popularne są takie miasta jak Wiedeń, Graz, Linz, Salzburg, Innsbruck, Berno, Zurych, Genewa, Bazylea, Lucerna oraz Lozanna. Turyści na wycieczkach objazdowych po Europie odwiedzają także Wielką Brytanię i jej stolicę Londyn oraz takie miejsca jak Manchester, Liverpool, Birmingham, Oxford, czy Cambrigde w angielskiej części wyspy. Popularne są także Kornwalia oraz Walia z Cardiff. W Szkocji piękne są Edynburg, Glasgow, Aberdeen i przyroda tej krainy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje na Bali
Następny artykułObjazdem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here