owad

Większość z nas z niecierpliwością wyczekuje ciepłych i słonecznych dni. Jednak wraz z nadejściem wiosny, a później lata zaczynają nam coraz bardziej doskwierać różnego rodzaju owady i szkodniki. Wysokie temperatury i podwyższona wilgotność to idealne warunki do ich rozwoju. Na szczęście na rynku dostępne są produkty, które pozwalają na skuteczną walkę z tego typu niechcianymi gości. I co ważne, nie stanowią zagrożenia dla ludzi oraz zwierząt domowych i hodowlanych.

Pułapki na owady

Jedną z najbardziej dokuczliwych grup owadów stanowią muchy. Te małe stworzonka potrafią nieźle zajść za skórę. Nie tylko przenoszą różnego rodzaju zarazki, ale również swoimi odchodami brudzą okienne szyby oraz meble. Nic dziwnego, że przykładamy tak wiele uwagi do tego, aby z nimi walczyć. W sprzedaży dostępne są różne warianty produktów na muchy.

Godnym polecenia producentem takich wyrobów jest firma Vaco. W jej asortymencie znajdują się, między innymi: lepy na muchy, wkłady z płynem wabiącym, elektryczne urządzenia owadobójcze, spray na muchy, lampy ledowe, płyny do zwalczania insektów, preparaty w proszku. Pułapka na muchy w postaci lepu ma za zadanie zwabić owada, który przykleja się do materiału i nie ma możliwości ucieczki.

Vaco proponuje także artykuły skuteczne w walce z innymi insektami latającymi, takimi jak:  komary, osy, szerszenie, meszki, mole spożywcze i ubraniowe, muszki owocówki. Równie przydatne są pułapki na insekty biegające, takie jak: karaluchy, mrówki i rybiki cukrowe. Produkty tej firmy pozwalają pozbyć się nie tylko pojedynczych osobników, ale zwalczają również ich gniazda.

Pułapki na gryzonie

Do niechcianych gości zaliczyć można także gryzonie. Szczury i myszy chętnie odwiedzają miejsca, w których mogą się ukryć lub znaleźć resztki pożywienia. Domowe piwnice, tarasy, ganki, kompostowniki, schowki, komórki lokatorskie, spiżarnie to zatem idealne dla nich miejsca. Niestety zwierzęta te, podobnie jak insekty, są niebezpieczne dla człowieka. I nie chodzi tutaj jedynie o ich wygląd, ale przede wszystkim o to, że roznoszą choroby.

Właściciele oraz administratorzy domów powinni monitorować swoje obiekty i w razie pojawienia się gryzoni rozpocząć odpowiednie działania deratyzujące. Do wyboru są, między innymi:

  • środki chemiczne na gryzonie, w tym: pasty i granulaty na myszy lub szczury,
  • pułapki na myszy,
  • stacje deratyzacyjne,
  • chwytacze – pułapki żyworodne,
  • akcesoria do pułapek.

Wymienione środki charakteryzują się wysoką skutecznością i szybkim czasem działania. Są idealne do użytku domowego, jak również służą do profesjonalnych usług deratyzacyjnych.

Pułapki na szkodniki

Właściciele ogródków działkowych oraz ogrodów przydomowych, borykają się z kolei ze szkodnikami, które niszczą ich uprawy. Osobom uprawiającym warzywa i owoce szczególnie dają się we znaki ptaki oraz ślimaki. Nadmierna ilość ptaków może spowodować, że niektóre nasiona w ogóle nie wyrosną. Stanowią one bowiem bardzo smaczne pożywienie dla zwierząt latających. Równie denerwujące są ślimaki, które podgryzają liście sałaty, szpinaku lub buraków.

Katalog produktów sklepu Vaco obejmuje, między innymi: spraye odstraszające gołębie i inne ptaki, a także nawozy na ślimaki oraz płyny i granulaty odstraszające tego typu osobniki. Na uwagę zasługuje także firmowy blog, z którego można uzyskać wiele ciekawych informacji w zakresie dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here