gdzie na wakacje w marcu

Wypoczynek wakacyjny to zwykle wyjazdy w miesiącach letnich. Najczęściej wybierane terminy wakacji to czerwiec, lipiec i sierpień. Są to miesiące, gdy ceny we wszystkich atrakcyjnych turystycznie miastach i miasteczkach są najwyższe. To czas zatłoczonych plaż, muzeów i wszelkich innych atrakcji turystycznych.
Większość z nas musi wybierać na wakacje właśnie te miesiące ze względu na dzieci i konieczność spędzania urlopu w czasie, gdy dzieci mają wolny czas od nauki.
Jeżeli jednak nie musimy spędzać wakacji w tym terminie, należy pomyśleć o wyjeździe w innych miesiącach roku. Wakacje przed głównym sezonem wakacyjnym to wakacje bez tłumów ludzi w cenach niższych o połowę. Wakacje w marcu lub kwietniu zapewnią nam wypoczynek bez uciążliwych upałów.
Gdzie na wakacje w marcu wyjechać? Wybór jest naprawdę duży. Wiele biur podróży proponuje wyjazdy przed sezonem do atrakcyjnych miejsc w bardzo dobrych cenach. Spośród wielu ofert można zawsze coś dla siebie wybrać.
Jednym z miejsc, gdzie warto pojechać w tym terminie, jest Madera, portugalska wyspa położona na Oceanie Atlantyckim zwana wyspą wiecznej wiosny. Średnia temperatura marca wynosi 18℃.
Należy tutaj zobaczyć i zwiedzić stolicę Madery Funchal z Cytadelą Św. Wawrzyńca, kościołem Sao Pedro, ogrodem Jardim Tropical Monte Palace. Koniecznie powinniśmy przejechać się kolejką linową do Ogrodu Botanicznego, zobaczyć pomnik Józefa Piłsudskiego i odwiedzić muzeum „CR7” poświęcone najsłynniejszemu obecnie mieszkańcowi Madery, czyli Cristiano Ronaldo. Oprócz stolicy należy koniecznie zobaczyć jeden z najwyższych klifów Europy Cabo Girão, Jaskinie São Vicente i zjechać na saniach z Monte.
Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem w okresie wiosennym są Wyspy Kanaryjskie. Średnia temperatura marca wynosi tutaj 25℃. Wyspy Kanaryjskie są podzielone na Wyspy Szczęśliwe, do których należą Teneryfa, Gran Canaria, La Palma, El Hierro i Gomera, oraz na Wyspy Purpurowe, czyli Lanzarotę i Fuerteventurę.
Tylko od nas zależy, którą z wysp wybierzemy. Może to być Teneryfa ze wspaniałymi plażami, wulkanem Teide wraz z otaczającym go wspaniałym parkiem narodowym lub Lanzarote, na której znajduje się 300 wulkanicznych stożków, plaże i słynny park Timanfaya.
Trzecią marcową propozycją wakacyjną jest Malta, gdzie średnia temperatura w marcu wynosi 18℃. Jej stolica Valetta z licznymi zabytkami i muzeami została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Położona 5 kilometrów od Malty urokliwa wyspa Gozo, którą można zwiedzić na dwukołowym elektrycznym pojeździe w trzy godziny, to prawdziwa perełka turystyczna.
Miejscem, które warto odwiedzać o każdej porze roku, jest Izrael, a w nim takie miasta jak Jerozolima, Tel Awiw-Jafa, Ejlat czy Hajfa. Średnia temperatura marca w Izraelu to 22℃. W Jerozolimie, mieście trzech religii monoteistycznych, możemy zobaczyć między innymi Bazylikę Grobu Świętego, Ścianę Płaczu czy Górę Oliwną. W Hajfie zwiedzimy, wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, wiszące ogrody Baha’i zwane ósmym cudem świata. W Tel Awiwie przejdziemy się słynną promenadą Tajelet i wykąpiemy się w ciepłym Morzu Śródziemnym, a w położonej tuż obok Jafie zwiedzimy zabytki i odwiedzimy muzeum słynnej izraelskiej artystki Ilany Goor.
Nie powinniśmy ominąć Nazaretu, miejsca narodzin Jezusa, fortecy Heroda Wielkiego Herodion i wstąpić do położonego niedaleko niej Betlejem. Kilkudniowy pobyt w portowym mieście Ejlacie nad Morzem Czerwonym, gdzie znajdziemy wspaniałe plaże i hotele położone na brzegu morza to żelazny punkt każdej wycieczki do Izraela.
Niezapomnianych wrażeń dostarczy również kąpiel w silnie zasolonym Morzu Martwym położonym w środkowo- wschodniej części kraju, na pograniczu Izraela, Palestyny i Jordanii.

Inną propozycją turystyczną na wakacje w marcu jest Cypr. Średnia temperatura w marcu to 18℃.
Cypr to wyspa gdzie według legendy urodziła się grecka bogini Afrodyta. To miejsce, gdzie możemy uprawiać sporty wodne takie jak żeglowanie, windsurfing czy nurkowanie, jak również zobaczyć wiele atrakcji turystycznych. Powinniśmy zwiedzić fort w Larnace i położony również w tym mieście kościół świętego Łazarza oraz meczet Hala Sultan Tekke jedno z najświętszych muzułmańskich sanktuariów. 20 kilometrów od Larnace znajdziemy, wpisaną na Światową Listę Kultury UNESCO, neolityczną osadę sprzed 8000 lat Chirokitia.
Wyprawa na Kubę w marcu to również dobry wybór. Od listopada do kwietnia na Kubie panuje pora sucha. Najlepsze miesiące na zwiedzanie Kuby to właśnie okres między marcem a wrześniem. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 27 do 30℃, by w ciągu nocy spaść do 20℃. Temperatura wody w morzu to około 27℃. Należy jednak wziąć pod uwagę, to, że w tym okresie liczba odwiedzających Kubę turystów może być znaczna.
Na Kubie zwiedzimy przede wszystkim jej stolicę Hawanę, a zwłaszcza jej najstarsza dzielnicę Starą Hawanę (Habana Vieja) wpisaną na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W Hawanie pospacerujemy po najsłynniejszym 8-kilometrowym nadmorskim deptaku Malecon, zobaczymy Plac Rewolucji, zwiedzimy muzeum rumu. Wizyta w tym mieście zapewni niezatarte wspomnienia, gdyż przez dziesięciolecia izolowana od świata, Hawana zachowała swoje oblicze z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku.
Spośród miast Kuby musimy zobaczyć Trinidad perłę architektury kolonialnej, trzecie najstarsze miasto na Kubie i położoną koło niego Dolinę Cukrową.
Innym ciekawym miejscem na Kubie jest portowe miasto Cienfuegos, które jest również na liście zbytków UNESCO.
Nie pomińmy w naszej podróży drugiego co do wielkości miasta Kuby, jej dawnej stolicy Santiago De Cuba z licznymi znajdującymi się tutaj muzeami i galeriami oraz położonego 19 kilometrów od niej sanktuarium z figurą czarnej madonny.
Jak widać, marcowy urlop możemy zaplanować w wielu atrakcyjnych, tak pod względem kulturalnym, jak i przyrodniczym krajach świata. W wielu z tych miejsc mamy szansę spędzić go w mniejszym ścisku i za znacznie niższą cenę, ponieważ niejednokrotnie jest to okres poza głównym sezonem wyjazdów wakacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here