Gdzie na wakacje w maju?

Wakacje zagraniczne w maju: dokąd polecieć?
Które miejsca as najtańsze i w których jednocześnie jest najcieplej w maju? Jakie wyspy i wakacyjne kraje są najbardziej atrakcyjne w maju dla Polaków? Gdzie opalimy się przed polskim latem?

Maj to czas majówek pod gruszą, ale także doskonały moment, aby na chwilę ulotnić się za granicę i spróbować, jak wyglądają upały w egzotycznych miejscach. W maju loty na drugi koniec świata nie są jeszcze tak drogie jak w środku lata. Dlatego warto korzystać i wylecieć na egzotyczne wakacje w maju. Dzięki temu, że nie jest to jeszcze sezon letnich wakacji dla dzieci, w kurortach unikniemy tłumów rodzin z dziećmi, które płaczą, krzyczą i biegają po plażach.

Cypr
Słoneczna grecko-turecka wyspa Cypr jest bardzo dobra dla turystów z Polski właśnie w maju, bo to właśnie tam panują już pełne upały. Można się opalić przed nadejściem sezonu w Polsce. Na Cypr wylatują przede wszystkim ci, którzy lubią błogie lenistwo na plaży. Ceny na wyspie nie są zbyt wygórowane. Z Cypru można urządzić sobie wycieczkę fakultatywną do pobliskiej Turcji lub na grecką wyspę Kos albo na inne wyspy Dodekanezu.
Co zobaczyć na Cyprze? Koniecznie wybierzmy się w góry Troodos: w tym celu należy jednak wypożyczyć samochód. Poza tym warto zobaczyć ruiny Kurion oraz opactwo Bellapais.

Madagaskar
Na Madagaskarze w maju panuje pora sucha: jest to czas bez opadów, a temperatura nie przekracza 30 stopni. Są to idealne warunki do plażowania oraz do kąpieli letnich. W maju na Madagaskarze jest też najbardziej zielono sposród wszystkich miesięcy całego roku. Co robić w maju na Madagaskarze? Warto odwiedzić park narodowy, po którym chodzą lemury oraz zobaczyć słynne skały wapienne.

Egipt
Osoby celujące nieco bliżej niż Madagaskar, kierują swoją uwagę w maju na Egipt. Maj to ostatni moment, aby pojechać do Egiptu i nacieszyć się słońcem i spokojnymi plażami oraz niezatłoczonymi kurortami. Już od początku czerwca, z każdym tygodniem będzie już tylko coraz gorzej. Maj to także czas, gdy upały w Egipcie nie dokuczają jeszcze tak bardzo jak w lipcu i sierpniu. W maju w Egipcie są też coraz dłuższe dni, pozwalające na urządzenie sobie całodziennej wycieczki po pustyni lub po miastach kamiennych, które są prawdziwą gratką dla turystów.

Sardynia w maju
Gdy zastanawiamy się, który miesiąc jest najbardziej atrakcyjny do zobaczenia Sardynii, warto wybrać właśnie maj. Nie będzie tam wtedy tłumów na plaży i nie będzie upałów. Jednocześnie przyroda na Sardynii w maju nie jest jeszcze tak przesuszona palącym słońcem, jak to bywa w środku lata. Sardynia to włoska wyspa, do której można dolecieć tanimi liniami lotniczymi z Polski lub z przesiadką w Neapolu lub w Rzymie. Maj traktowany jest na Sardynii jako okres przedsezonowy. Panują wtedy niższe ceny i można znaleźć atrakcyjny hotel z wolnymi pojedynczymi pokojami. Będąc na Sardynii, koniecznie zobaczmy plażę Cala Sisine oraz Grotę Neptuna i Aldhero – niesamowicie urokliwe miasteczko.

Maurtius
Mauritius to wyspa, którą warto zwiedzić razem z Zanzibarem: są oddalone od siebie o niespełna 900 km i można dolecieć z jednej na drugą samolotem. Szczególną atrakcją wyspy jest park narodowy, w którym można podziwiać niesamowite kolorowe skały pochodzenia wulkanicznego. Poza tym, na tę wyspę lata się dla pięknych plaż. W maju jest tam gorąco, spokojnie i sucho.

Seszele i Malediwy
W maju niekiedy jesteśmy zmęczeni już panująca przez wiele miesięcy w Polsce zimą. Dlatego warto wybrać się wtedy na Seszele albo na Malediwy. Są to archipelagi położone na Oceanie Indyjskim. Oferują luksusowe kurorty i ekskluzywne wakacje. Można tutaj wykąpać się w ciepłej wodzie oceanu i odpoczywać pod palmami. Zarówno na Seszelach, jak i na Malediwach, woda jest turkusowa, a plaże śnieżnobiałe (w piasku znajdują się rozkruszone muszle z oceanu). Wszędzie są palmy, domki z drewna i ze strzechy palmowej. Wszystko wygląda niesamowicie wakacyjnie. Powietrze na wyspach jest bardzo czyste, a pogoda nigdy niezmącona zachmurzeniem. O ile nie trafimy na porę deszczową, na wyspach codziennie będzie pełne słońce i doskonałe warunki do plażowania. Na wyspach można też nurkować, podglądać delfiny i oglądać rafy koralowe. Po plażach luzem chodzą wielkie żółwie, a z palm spadają daktyle. Główną zaletą wakacji a tych wyspach jest możliwość znalezienia się w miejscach zupełnie odmiennych od tych, które możemy na co dzień oglądać na naszej europejskiej szerokości geograficznej.

Czarnogóra w maju
Jeśli zastanawiamy się, gdzie na wakacje w maju się udać, warto wybrać również Czarnogórę. Jest to niewielki kraj. Jeszcze nie do końca znany polskiemu turyście jako dobre miejsce na wakacje. Jednak warunki, jakie panują w Czarnogórze dorównują tym, które znamy z włoskich czy hiszpańskich kurortów. W Czarnogórze znajdują się góry, plaże, klimatyczne kamienne miasteczka, a także bardzo przyjaźni ludzie. Spotkamy tam zróżnicowany klimat, jednak w maju nad morzem jest już bardzo gorąco. Jednocześnie, nie jest to jeszcze szczyt sezonu, dlatego ceny za noclegi i za atrakcje turystyczne są o wiele niższe niż te, które zaczynają królować od początku lipca.

Sri Lanka
Sri Lanka to kolejny cel podróży, który warto obrać sobie w maju. Znajdują się tutaj rajskie plaże, luksusowe hotele, mnóstwo udogodnień dla turystów z Zachodu, a także przebogata kultura. Wylatując na Sri Lankę bądźmy gotowi na zobaczenie słoni w ich naturalnym środowisku oraz na przekonanie się, jak trudna jest uprawa liści herbaty, którą tak chętnie wpijamy do każdego śniadania w Europie. To właśnie na Sri Lance możemy podziwiać relikwię Buddy oraz wielki sierociniec dla słoni. Koniecznie zobaczmy również Świątynie Zęba oraz Lwią Skałę, na której szczycie znajdują się słynne na cały świat ruiny starożytnego zamku.

Madera
Madera to wyspa należąca do Portugalii. Podobno najpiękniejsza jest właśnie wiosna, gdy kwitną kwiaty. Madera słynie z widoków pięknych, kwitnących łąk. Jest to wyspa bardzo górzysta, pełna hoteli i bogata w malownicze plaże. Pogoda nie jest tam tak upalna jak na Sri Lance, jednak wiosną będziemy z pewnością cieszyli się dobrymi warunkami do plażowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here