serce
fot. Pixabay.com

Współczesny tryb życia niestety sprzyja chorobom i schorzeniom układu krążenia. Nasze życie jest stresujące, szybkie i często niezdrowe gdyż jemy w pośpiechu a przy tym niewiele się ruszamy. Jednym ze schorzeń z którym coraz częściej się zmagamy jest częstoskurcz komorowy.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/czestoskurcz-komorowy/

 

Powody powstawania częstoskurczy

Częstoskurcz jest zaburzeniem rytmu serca objawiającym się poprzez kołatanie serca. Powodem jest często niedotlenienie serca wywołane arytmią. Pośrednim powodem jest jednak niezdrowy tryb życia powodujący zaburzenia w pracy serca. Wyróżnia się dwa typy częstoskurczy – komorowe oraz nadkomorowe. Wywołane może być również poprzez niedobory elektrolitów takich jak wapń, potas czy magnez albo być powikłaniem po zabiegach kardiologicznych. Duży wpływ na tutaj także genetyka. Łagodna postać częstoskurczy nie wpływa na jakość życia, chociaż może być uciążliwa. Ostrzejsze formy w momencie gdy nie są leczone, mogą prowadzić nawet do zgonu pacjenta gdyż serce potrafi przyspieszyć nawet do sześciuset uderzeń na minutę.

 

Objawy i diagnoza

By zdiagnozować częstoskurcze wykonuje się badanie EKG które jest bezbolesne oraz nie wymaga szczególnych przygotowań. Pacjent podczas częstoskurczy może odczuwać duszności, zawroty głowy, może nawet dojść do utraty przytomności gdyż dochodzi do zmniejszenia objętości pompowanej krwi.

 

Przeczytaj też: http://www.pocztaeuropa.pl/dieta-srodziemnomorska-a-choroby-serca/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here